Wpis z mikrobloga

@raneli: przy 140 pytaniach liczyłem na to, że trochę lepszy jest ten test. Powiedzmy, że mi sie zgadza, minimum 8k słów, chociaż wg. Profesora Henrego mam przerobione prawie 12k, ale profesor trochę zawyża (te same słowa liczy w innych znaczeniach).

Wydaje mi się, że są lepsze testy, ten np. pytał o słowo "sputnik" xD a myślałem, że to test słownictwa angielskiego, a nei rosyjskiego tudzież z wiedzy o astronomii ( ͡
non-serviam - @raneli: przy 140 pytaniach liczyłem na to, że trochę lepszy jest ten t...

źródło: vocab

Pobierz
@raneli: z książkami dla native jest taki problem, że zależy jaką książkę czytasz. To jest tak samo jak z polską literaturą, może być kwiecisty język i milion synonimów i to jest mega irytujące. Ja znam co najmniej kilka słów angielskich oznaczających mniej więcej "spokój" - calmness, tranquility, peace, serenity - a jak będziesz czytał książkę dla native to Szekspir i tak cię zaskoczy kilkoma innymi oznaczającymi to samo ( ͡º
Myślę, że preply jest bardziej miarodajne


@raneli: też mi się bardziej podoba (ʘʘ)
A tak poważnie ma to sens w stosunku do tego co mi profesor henry pokazuje.

All in all, srać na to, jak rozumiesz jutuba, dogadujesz się z ludźmi to jest gites.
Jak będziesz znał ponad 10k słownictwa to później cię nikt nie zrozumie, bo sami znają po 3k ( )
non-serviam - >Myślę, że preply jest bardziej miarodajne

@raneli: też mi się bardzie...

źródło: vocab

Pobierz