Wpis z mikrobloga

Zapytam też Was o poradę jak kolega poniżej w sprawie refinansowania kredytu, czy w moim przypadku również warto coś ruszać i szukać alternatyw?
Mam kredyt w ING (oferta eko kredyt na budowę domu ekologicznego, z tego co pamiętam to oferta charakteryzowała się brakiem dodatkowych opłat i w miarę przystępną marżą).
Wzięty 06.12.2021, marża 1,99%. + ~120zł ubezpieczenie (36msc). Z obecnym wiborem - 7,80%.
Wzięte 340 000pln; wzięte wakacje kredytowe i nadpłacone + zleciłem ostatnio nadpłatę 150-200zł msc. Z 30 lat zrobiło mi się obecnie ~20lat (244rat).
Rata z uwzględnieniem nadpłaty to 2650zł +ub.. Zostało 323 500zł. Ruszać coś czy czekać i obserwować?

Dzięki


#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 14
@DeoLawson: zeszłoroczne wakacje wzięte; na zapowiadane się nie zakwalifikuję (próg 35%)


@sgsa: To zmienia postać rzeczy. Obecnie dostępne są oferty z oprocentowaniem nawet poniżej 7%.

Różnice w wysokości raty możesz obliczyć w moim kalkulatorze:

https://hipotekabeztajemnic.pl/kalkulator-refinansowania/

Zwróć jednak uwagę, że w Twoim kredycie za chwilę będziesz mógł zrezygnować z ubezpieczenia na życie, a w nowym kredycie ten produkt znów będzie wymagany.
@sgsa: Problem jest taki, że teraz ING ma właśnie najlepsze oferty, przynajmniej z mojego doświadczenia. Popytaj w bankach, może na te 7% by dało radę zjechać na stałym, tylko ze stałego możesz refinansować wyłącznie na kolejne stałe.
via Wykop
  • 0
@kozerus: też mi się tak wydaje, może nawet jak wpłyną środki z KPO i ułamek procenta spadnie wibor bo Glapa upuści z 0,25pp to w czerwcowej rekalkulacji RRSO moze mi ciut jeszcze spadnie. Ale kurde zapomniałem, niestety różowa jest w trakcie utraty i szukaniu pracy więc na pół roku jestem zblokowany z ruchem ( kwity z kadr za wynagrodzenie (a może być ciężko bo upadłość ogłaszają xD) + banki lubią umowy
@sgsa: Sam właśnie refinansuje do ING na stałą z oprocentowaniem 6.61%, aktualnie w mBanku - 8.7% xD Śmiem wątpić, że jest coś bardziej konkurencyjnego na rynku dla tej oferty z ING.. Może renegocjacje warunków kredytu w obecnym banku?
@sgsa: Ja w tej chwili jestem w trakcie refinansowania z Millennium właśnie do ING - oferta oparta o WIRON (2.36 + WIRON 1M) w tej chwili wydaje mi się ona najlepsza, porównywalna była w banku BPS (1.9 + WIBOR). Koszty refinansowania są w moim przypadku na poziomie ~700 zł. Przechodzę z dużo gorszej oferty niż Ty posiadasz - podobna wielkość kredytu (343k) i w moim przypadku różnica w racie będzie w