Wpis z mikrobloga

Preferujecie bardziej polskie tradycyjne jedzenie czy raczej te udziwnione?U mnie w domu zawsze było tradycyjne polskie jedzenie. Jakiś rosołek, pomidorowa, jarzynowa, grochowa, fasolowa itp. Schaby, zraziki, dewolaje, krokieciki, mielone, gulasz.
Dzisiaj zrobiłam pierś z kurczaka nadziewaną czosnkiem, pietruszką i skórką cytrynową. I szczerze mówiąc myślałam, że się porzygam, nikomu nie smakowało, a mi szczególnie. Był to przepis z książki kucharskiej. Masakra jakaś. Od razu na bok odkładałam przepisy znacznie udziwnione, wzięłam najprostszy no i wyszło. G****o. Dzisiaj robię Zraziki z ogóreczkiem kiełbaską i cebulką w przepysznym sosiku z ziemniaczkami.
  • 3
@Shivaax: zależy od dnia. Lubię polską kuchnię, ale jestem też mocno makaronowa, więc włoska też wejdzie. Uwielbiam też wszelkie dania z ciastem (pizza, kebab, quesadilla, burrito itd.). Bardzo lubię też azjatyckie dania, bo mają wyrazisty smak, a owoce morza to fajna alternatywa dla z reguły tłustych i ciężkich dań kuchni polskiej. Ten kurczak też brzmi dobrze, ale może po prostu trafiłaś na jakiś średni przepis. Narobiłaś mi teraz ochotę na takie
@Shivaax: Trzeba miksować. W tą prawdziwą polską kuchnię wpisany jest zawał i choroba wieńcowa #wykop40plus. Trochę azjatyckiej, trochę więcej ryb i warzyw. Może trochę więcej śródziemnomorskiej. To trzeba na spokojnie, po eksperymentować. U mnie się sprawdziło.