Wpis z mikrobloga

Patrząc na stosunek opinii publicznej i przyjęcie zapowiedzi programu "mieszkanie na start", przychodzi mi na myśl covidowy "fundusz wsparcia kultury" gdzie 400 mln poszło na Bayer Ful, Miuosha czy innych Braci Golec. Głowa mała, jak to przejdzie przy takiej krytyce.
#nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
Miuosh w 2020 r. był jednym z beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury, który był przeznaczony dla wykonawców, którzy nie mogli występować w dobie epidemii COVID-19. Na wsparcie branż artystycznych miało zostać przeznaczone aż 400 milionów złotych, a popularny śląski raper otrzymał od państwa aż 2 mln.

Cieszy mnie, że moje podatki zostały dobrze zainwestowane, może dzięki temu Miłosz kupił sobie coś fajnego.
  • Odpowiedz
@Bobaq: no tak, bo jak kryzys to nie trzeba o nic dbać, a tym bardziej o kulturę i sztukę, na co nam obrazy. Na co nam kultura. Bardzo mnie ciekawi z jakiej warstwy społecznej jest wypowiadane takie zdanie.

Lockdowns były #!$%@?, pandemia wymyślona, bicie braw dla pielęgniarzy było śmieszne, ale wiele rzeczy pod czas kryzysu było zrobione dobrze. Podaj kilka aby udowodnić że nie tylko krytykujesz i niezależnie co było robione
  • Odpowiedz
@michal7: Ja to bym wolał żeby po prostu nic już nie ruszali. Niech sobie siedzą nic nie robią i zgarniają pensje za to. Jak za rok ktoś zapyta - "co zrobił rząd?" - "Nic". To byłbym wniebowzięty.
  • Odpowiedz
@michal7: te fundusze pomocowe były piękne.
Taki kryzys stulecia, że janusze za hajs z tarczy windowali rekordy wolumenu sprzedaży samochodów luksusowych w Polsce.

piekne to byli czasy
  • Odpowiedz