Wpis z mikrobloga

Najgorsze jest to że programować zacząłem na początku 2019 roku w ostatniej klasie gimnazjum gdzie o żadnym kryzysie nie było jeszcze mowy a gdy wchodzę w dorosłość to dowiaduje się że "mam farta" bo zostałem junior klepacz CRUDa 4k na rękę + życie w stresie bo ciągle kogoś zwalniają i nie wiadomo czy za parę lat w ogóle nie zastąpi mnie wtyczka podłączająca OpenAI od firmowego repo

gdybym mógł cofnąć czas to bym został dentystą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programista15k #naukaprogramowania
  • 10
@ZielonaOdnowa: dokładnie - jako elektryk, automatyk, teleinformatyk, elektromonter czy jakikolwiek inny zawód z tytułem technika mógłbym liczyć na 5-6k netto ze stażem mniejszym niż rok, potem już tylko więcej - bez potrzeby uczenia się po godzinach, bez stresu, z pracą na każdym kroku. Za granicą to już w ogóle w 5 lat mógłbym #!$%@?ć tyle kasy że nie miałbym pomysłu co z nią robić

ale niestety wylew bootcampowiczy zweryfikował i po
@iluvmypickle: a ja jak miałem 12 lat i namiętnie klepałem gównostrony w html i przyszedł czas na poznanie php (to jedyny backend jaki wtedy byl polecany) to olałem.. materiałów nie było, angielskiego człowiek nie potrafił, czatów nie było. Jakbym wtedy tego nie porzucił to nie wiem jakby sie kariera potoczyla
@RemontXXL: big data, ale przeszedłem z finansów bo bliżej mi było do maklera/doradcy inwestycyjnego. A klepanie gównostron wynikało z tego, że bawiłem się photoshopem, potem robiłem "layouty" i trzeba było jakoś to ciąć..