Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie #kindle (paperwhite 5) i zastanawiam się z którego rozszerzenia plików powinienem korzystać - .mobi czy .epub?
Jak przy tym oceniacie komfort czytania PDFów? Z uwagi na pracę, będę miał do czytania sporo skanów wykonanych CamScannerem.
#literatura #ksiazki #ebook
  • 7
@BigGuy:
Kundel porzucił już wsparcie dla mobi - nie działa już przykładowo wysyłka tego formatu mailem. Aktualnie jedynym słusznym formatem według amazona jest epub.
PDF, PDFowi nie równy ale według mnie czyta się co najwyżej średnio. Swego czasu kombinowałem z obracaniem ekranu ale średnio to działało.
@BigGuy: SendToKindle, za pomocą np. strony internetowej chyba już nie łyka .mobi wcale i sam Amazon zaleca używanie .epub mimo że ten ich wewnętrzny format historycznie wywodzi się z .mobi. Nie wiem jak z wysyłką emailem, ale być może przy "CONVERT" w tytule nadal łyknie .mobi. Ale .epub mailem przechodzi mi zawsze bez problemów. No i okładki ładnie z .epub importuje a był z tym kiedyś problem.
Kabelkiem nie wrzucam nic
@BigGuy:

Kundel porzucił już wsparcie dla mobi - nie działa już przykładowo wysyłka tego formatu mailem. Aktualnie jedynym słusznym formatem według amazona jest epub.


@vateras131: Nope, amazon ma jakieś nowe guano o nazwie awz3
@deafpool: @BigGuy Mobi działa git, też wgrywam po kablu. Jakoś nigdy nie ogarnialem sensu wysyłania mailem książki którą mam żeby wylądowała na urządzeniu które mam zaraz obok ;)

I jeszcze czegoś nie pozwalają ci zrobić to już w ogóle paranoja :D