Wpis z mikrobloga

#fc24 #gry #fifa
Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu ta gra ma skrypty nawet w pie!@#%ym trybie kariery?
O ile choć nie popieram tego, to jestem w stanie zrozumieć ten motyw w trybie Ultimate Team, gdzie rządzi pieniądz i muszą stosować takie triki, żeby gracze byli bardziej skłonni wydawać tam kasiorę, ale k!@#a w trybie je@#$ej kariery? Gram mecz na klasie światowej, oddaję 20 strzałów na bramkę a bramkarz komputera robi cuda w bramce i wyjmuje wszystko, nie ważne z jakiej pozycji strzelam. Jak już nie jest w stanie wyjąć, bo w pewnym momencie mam sytuacje gdzie ten po błędzie zostawił pustą bramkę, to mój kopacz przy ledwie połowie naładowanego paska strzału z 20 metrów... ładuje piłkę ponad bramką. Nie wciskałem nawet finezji, strzał powinien pójść płasko wręcz po ziemi, a poszedł jakby lobem, czyli ewidentna ingerencja jakiegoś skryptu, bym tej bramki nie strzelił, w cuda nie wierzę.
Wtem w 90 minucie komputer robi jedną jedyną akcje, w której w tym meczu zdołał oddać strzał na moją bramkę, i oczywiście mój ręcznik kładzie się na ziemie a rywal strzela gola.
Grałem w wiele gier, ale to jest jedyna, w której algorytm jest tak odczuwalny podczas grania, nawet Cody i wyreżyserowana do bólu kampania jest mniej oskryptowana, niż to gówno od kilku lat.
  • 8
  • Odpowiedz
@bary94pl: ale wiesz ze takie mecze zdarzają się też w realu. Jedna drużyna ciśnie non stop. Milion strzałów i nic. Jedna akcja rywala z dupy i wygrywają mecz:)
  • Odpowiedz
  • 0
@Squanto: Takie coś odczuwam jakoś od FIFY 22, wcześniej grałem dużo w karierę w 18, i tam czegoś takiego nie było, a jeśli byłó to nie było to tak odczuwalne.
@szoch6 Tak, zdarzają się, ale tutaj jest to dokręcone do granic, to widać gołym okiem że gra "nie pozwala" ci strzelić gola.
  • Odpowiedz
  • 0
@Squanto: Ja kupiłem bo naprawdę miałem ochotę na tryb karierki po roku przerwy, a akurat jakąś przecenę rzucili na EA APP. Generalnie największą zmianą jest nowy tryb zarządzania treningiem, doszedł jakiś sztab teraz gdzie zatrudniasz jakichś trenerów pod dany styl gry, i to w sumie jedyna zmiana odczuwalna, akurat tutaj na plus bardzo, no i te playstyle + też robi fajną różnicę.
Po za tym, to FIFA 23 v 2.0, a
  • Odpowiedz
@bary94pl: To zachęciłeś 😂. Szkoda. Bardzo lubię tryb kariery i te zmiany plus nowe animacje pewnie byłyby super, ale jak mam się wkurzać to podziękuję
  • Odpowiedz
  • 0
@oCzwartejWstajaPtaki: No to chcę się nauczyć, dla tego na wstępie napisałem. Wytłumacz mi właśnie, jak mam strzelać, skoro na pustą bramkę ładuje pół paska siły strzału po przyjęciu piłki, nie z strzał z pierwszej, a piłka leci nad bramką, bo ja tego nie rozumiem.
  • Odpowiedz