Wpis z mikrobloga

@cofnijizbadaj:

ale ze u nas tanio czy drogo?

bezposrednio pod nami, najwieksza rozwineita metropolia swiata - tokio - ma jednak taniej
nad nami bezposrednio oczko - wieden gdzie ceny te same a zarabai sie 2x wiecej

mysle ze cel jest jasny - nowy york szykuj sie, jeszcze max 15 lat ;)
jak mam teraz pełen obraz to tak, a jak podajesz jedynie dowody anegdotyczne to nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


tzn jak z tego samego zrodla wezme dane dla niemiec i wyjdzie ze w Polsce jest do doopy - to to jest anegdota, jak te same dane ale tak dobrane ze jest ponizej sredniej - bardzo dobre dane?

@perfumowyswir:
nie wiem jak reszta pozycji, ale jeśli chodzi o Tokyo, to te jednopokojowe mieszkanie jest dwa razy mniejsze niż w Polsce.


byc moze jest i co dalej? mozesz prorownywac ceny per metr jak ja, chcoiaz zaraz ktos powie, ze duze pokje to tansze niz male.... i tak bez konca....

@Nofuck:
@2-aminopirydyna Polskie społeczeństwo mocno się odkleiło od realiów. W Warszawie powstało trochę szklanych wieżowców, zaczęło być głośno o zarobkach w IT i nagle każdy uznał, że ceny 20k/m2 mają rację bytu w tym kraju xD

Z perspektywy turysty, który widzi czystą linię metra i ludzi ubranych w markowe ciuchy, to może i Polska wydaje się bogatym krajem, jednak gdy się dowiaduje, że ludzie po studiach zabijają się o pracę w korpo za