Wpis z mikrobloga

Wykopek ma problem z tym, kogo NASA wybrała do misji Artemis 2. Spójrzmy na kwalifikacje członków załogi, co do których nasz wykopek ma wątpliwości.

Glover:
- pilot pierwszej operacyjnej misji Dragon na ISS
- pilot F18, nalatane 3000 godzin na 40 różnych typach samolotów, 24 misje bojowe, 400 lądowań na lotniskowcach
- inżynier systemów w misji Ekspedycja 64 na ISS
- ma 3 dyplomy z 3 różnych uczelni wyższych

Koch:
- spędziła 328 dni w kosmosie (najdłużej spośród wszystkich kobiet astronautek)
- tytuły magistra na inżynierii elektrycznej i fizyce
- pracowała nad instrumentami naukowymi dla sond NASA
- spędziłą 3,5 roku pracując na stacji Amundsen-Scott na biegunie południowym

Dla porównania taki np. Hansen, zaledwie magister fizyki, nigdy nie był w kosmosie a też go wybrali do misji Artemis 2. Do niego jednak nasz wykopek nie ma zastrzeżeń, ciekawe dlaczego? Przecież ma najmniejsze kwalifikacje z całej czwórki.
#kosmos #astronomia #technologia #nauka #ciekawostki #nasa
RozkalibrowanaTurbopompa - Wykopek ma problem z tym, kogo NASA wybrała do misji Artem...

źródło: xd

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@RozkalibrowanaTurbopompa: racjonalnym faktem jest to że tam gdzie ma miejsce DEI tam nie ma merytokracji. jak czegoś tak prostego nie rozumiesz to nie widzę sensu z tobą "rozmawiać" dalej, bo nie rozmawiasz w dobrych intencjach tylko trollujesz. sam fakt że NASA wdraża DEI wykoleja cały twój tok myślenia.
dalej nie rozumiesz że mi nie chodzi o to że sobie jakaś kobieta albo murzynek leci w kosmos, chodzi o wdrażanie DEI i śmierć merytokracji w bardzo ważnych instytucjach jak NASA. Dawanie dodatkowych punktów murzynom i kobietom tylko za bycie murzynem i kobietą w czymś takim jak misje kosmiczne to jest ekstremalny debilizm
nie bez powodu affirmative action zostało #!$%@? w szkołach wyższych w stanach, to jest chwast który trzeba plenić
@Andrzej2035

ale to biali pazerni faceci podjęli decyzje żeby
  • Odpowiedz
poproszę źródło


@drzdrzownica: ależ ogromne uprzywilejowanie, wielki pan jest zbyt tępy żeby prześledzić historie Boeinga, w którym na wysokie kierownicze stanowiska byli awansowani goście którzy 30 lat temu byli zwykłymi inżynierami (wtedy kobieta czy czarny się trafiał raz na milion), którym #!$%@?ło od kasy i zamiast skupiać się na technicznych aspektach cieli koszta i doprowadzili do katastrofy przede wszystkim tym, że #!$%@? połowę personelu QA/QC.

PS: a #!$%@? mi w
  • Odpowiedz
@drzdrzownica: I masz jeszcze tu kolejny: https://www.seattletimes.com/business/boeing-aerospace/former-chief-project-engineer-on-737-max-retires-from-boeing/. Michael Teal ten ideał który przyklepał zmianę projektu dla 737 MAX (za wikipedią):

March 2016, The General Manager of Boeing's 737 MAX program and the former Chief Project Engineer on the 737 MAX program both approved a redesign of MCAS to increase its authority to move the aircraft's stabilizer at low speed, in order to address "stall characteristics" requirements necessary for FAA certification.
  • Odpowiedz
@Andrzej2035: a ja już ci pisałem że nie bronię i nie mam zamiaru bronić losowych białasów bo są białasami ani pajeetów, piszę w "obronie" merytokracji, nieoutsourcingowania do krajów z gówna i #!$%@? DEI tam gdzie tego miejsce czyli na śmieci.
  • Odpowiedz
#!$%@? DEI tam gdzie tego miejsce czyli na śmieci


@drzdrzownica: ignorancją jest być przekonanym o tym, że fakt iż w zespole jest kobieta to dowód na zanik merytokracji. Szczególnie, że to twoje mityczne "DEI" sprowadza się najczęściej do tego, że na teczkę tej kobiety, czy tego czarnego typa w ogóle ktoś spojrzał i się okazało, że to są konkretni ludzie, którzy dobrze nadają się do tego zadania. Margaret Hamilton to
  • Odpowiedz
@Andrzej2035: “Merytokracją jest wtedy jak sami biali mężczyźni są wybierani, inaczej to lewacka ideologia” - tak bym podsumował te jego wysrywy.

Bardzo mnie zastanawia w jaki sposób uznał że to że ktoś mówił że NASA powinno być inkluzywne, automatycznie dowodzi że komuś się dodaje jakieś punkty xD zwłaszcza jak się zestawi to z kwalifikacjami tej kobiety i tego czarnego gościa
  • Odpowiedz
@RozkalibrowanaTurbopompa: bo ta strona jest pełna zakompleksionych przegrywów, którzy od podstawówki boją się zagadać do kobiety, zmarnowali szanse na edukacje i karierę i teraz siedzą teraz przed kompem. Winią cały świat, za to że będą #!$%@?ć na taśmie, bo "dobre stanowiska są tylko dla kobiet i czarnych" i zamiast wziąć się za siebie, to podążają tą spiralą #!$%@?, nakręcają się nie potrzebnie i skończą jako stary samotny, mamroczący do siebie
  • Odpowiedz