Wpis z mikrobloga

Ale wy psujecie kulturę dyskusji w tym kraju. Ktoś ma inne zdanie - opłacony przez deweloperów. Byleby uciąć dyskusję, odczłowieczyć oponenta. Kiedyś używaliście do tego sformułowania: ruska onuca. Naprawdę tak wam trudno uwierzyć, że są ludzie, którym się ROD-y nie podobają? Taką macie słabą wyobraźnię? Więcej książek czytać. Równie dobrze ja mógłbym zapytać, skąd nagle w gorących tyle postów wyśmiewających stawianie parków w miejsce slumsów. Jakie lobby działkowe, skurczybyki, reprezentujecie?
#rod #nieruchomosci #niepopularnaopinia
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@assninja: Homo Sovieticus to jest przecież podejście, o którym @MrPerfetc pisze. Nie ruszajmy ROD, bo to rozkradną. Tylko tak można o wszystkim. Zamiast kontrolować, żyjmy w strachu jak za komuny. Ja jestem społeczeństwo obywatelskie.
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: Nie. Odpowiedziałem na argument o parkach. Właściwie to chciałbym żebyś sam sobie odpowiedział.
A co do tego homo sovieticus. ROD to usługa. Wynajmujesz kawałek ziemi i wynająć może każdy. Działają i jest na nie popyt. Homo sovieticus polega na tym, że ty nie korzystasz i chcesz zabronić innym.
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: homo sovieticus to też postawa typu "somsiad ma a ja nie, to trzeba mu zabrać".

Co z tego że somsiad ma ogródek który trochę jest bardziej zielony niż szary i trochę więcej można oddychać w zadymionym mieście, to niesprawiedliwośc jest
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: mi by się podobały gdyby można było normalnie przejeżdżać przez alejki beZ kluczy i gdyby nie było zamkniętych bram na każdym kroku... Kiedyś prawie zaatakował mnie kwadratowo głowy sebiks bo GPS skierował mnie rowerem na działki a że brama była otwarta a Ja nie obyty czym w ogóle jest ten rod to wjechałem tam i zostałem zaatakowany, że jestem tu nielegalnie i chłop mnie zamknął tam zwyzywał, zagradzał mi
  • Odpowiedz
@lunaexoriens nie wierzę. 10 lat na wykopie i #!$%@? takie rzeczy. Oni psują kulturę dyskusji na wykopie (wykop to nie cały kraj więc się rozpędziłeś)‽
Przecież kultura dyskusji na wykopie polega ma tym, że "jak ktoś się nie zgadza że mną to jest przeciwko mnie".

Druga sprawa, zobacz jak się stoczył wykop, tutaj naprawdę idą ogromne pieniądze na kształtowanie opinii publicznej.
  • Odpowiedz
oczywiście kradzieże ponoć są tam na porządku dziennym i oczywiście nie kradną tam zwykli przechodnie tylko sąsiad sąsiadowi xP


@leeaxe: jo, to mogę potwierdzić z doświadczeń własnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz