Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zmienić swojego starego laptopa. Obecnie mam Thinkpada T470 i szukam... Następnego Thinkpada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ten model wydaje się interesujący. Spory dysk, niezły procesor i do tego dedykowana grafika co też jest dla mnie dość istotne bo chciałbym sobie pograć czasem w gry pokroju GTA Online albo Genshin Impact.

Ma ktoś T490 i wypowie się na temat niego? Jaka jest jakość matrycy, procesor daje radę? Czy dostęp do środka jest tak samo dobry jak w poprzednich generacjach?

Znalazłem coś takiego, warto?
https://shoplet.pl/laptopy-lenovo/37197-laptop-lenovo-thinkpad-t490-i7-8665u-32gb-512gb-ssd-nvme-full-hd-geforce-mx250-win10p-5905902025074.html#tab-features

#laptopy
#kiciochpyta
#thinkpad
dam2k01 - Cześć, chciałbym zmienić swojego starego laptopa. Obecnie mam Thinkpada T47...

źródło: laptop-lenovo-thinkpad-t490-i7-8665u-32gb-512gb-ssd-nvme-full-hd-geforce-mx250-win10p

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska: patrzylem za tym modelem na Ryzenie i poleasingi są w cenach tak dość grubo powyżej 2k, a mi raczej na czymś do 2k by zależało, rozejrze się jeszcze, ewentualnie może od prywaciarza uda się coś wyhaczyć
  • Odpowiedz
@dam2k01: O chłopie, Shoplet xD kupiłem od tych złodziei P71, to miał pożółkłą matrycę akurat na pasku zadań więc dopóki pasek był na dole to nie było tego widać xD potem okazało się że jeden z portów thunderbolt nie działa i wyłącza laptopa. Do tego sam laptop zaczął się wyłączać przy bootowaniu. Ogólnie wywaliłem 3,5k w błoto. Wcześniej kupiłem T530 w Rnew i do teraz śmiga, miał może ze 2 bluescreeny
  • Odpowiedz
@dam2k01: Do tego ty chcesz robić przesiadkę z 470 na 490, przecież to jest gówno a nie upgrade. Za mały skok wydajności żeby to miało sens. Ogólnie teraz jakbym kupował dla siebie używkę to nie wiem czy bym w ogóle szedł w Lenovo. Mam w pracy T14 i nawet nie mogę go zamknąć bez położenia jakiejś szmaty na klawiaturę bo inaczej klawisze odbijają się na matrycy. Jakość wykonania poleciała na ryj.
  • Odpowiedz
  • 0
@stepienz13posterunku: to jaką alternatywę polecasz? Poza tym ja nie oczekuje nie wiadomo czego bo za tę cenę około 2k też nie można oczekiwać. U mnie laptop głównie służy do przeglądania neta, może jakieś programowanie,ale chciałbym też sobie zagrać w gry raz na jakiś czas. Problem z t470 jest taki że tam jest stary 2 rdzeniowy procesor i on muli często nawet przy przeglądaniu neta jak coś zacznie pobierać w tle. Natomiast
  • Odpowiedz
Problem z t470 jest taki że tam jest stary 2 rdzeniowy procesor


@dam2k01: Aha, no to faktycznie. Ja T530 kupiłem najmocniejszą wersję z 4 rdzeniami więc nawet do teraz daje radę. Jakbym teraz wybierał laptopa to bym celował w coś co najmniej z 6 rdzeniami i z i7, moja T14 ma i5 i czuć różnicę w stosunku do i7 kolegów. Z drugiej strony chyba ciężko będzie kupić coś >= 6 rdzeniami
  • Odpowiedz
@stepienz13posterunku: 3800

Ale to taki niby nowy mial byc. Przyszedl lenovo certified refurbished fabrycznie zapakowany czyli nowy, fabrycznie odnowiony. Z 3 letnią gwarancja.

Zalezalo mi na g3 bo ten 6850u jest chyba obecnie najlepszy jesli chodzi o wydajnosci/temperatury/dzialanie na baterii. No i od g3 jest ekran 16:10 a dla mnie to byl must have. Bije sie z myslami czy wymieniac ten ekran bo taki ladny 100 srgb kosztuje niecale 400zl ale
  • Odpowiedz