Wpis z mikrobloga

@KacperOo: trochę przeszło. Jak sobie teraz myślę, że przez najbliższe ponad 40 lat miałabym siedzieć w podstawówce czy przedszkolu to coś w środku krzyczy 'OMÓJBOŻENIE'. Także aktualnie jestem w trakcie wymyślania planu awaryjnego.;) Dużym problemem jest papierologia ( z samych 3tygodniowych praktyk mam do wypełnienia 60 stron dokumentów), a z roku na rok jest jej coraz więcej w oświacie.
@KacperOo: No a co do samego powodu to.. W sumie miałam nie iść na studia. I ogólnie nikt u mnie w rodzinie na to mnie nie cisnął, ale zawsze miałam w głowie "rodzice mają wyższe, wiem że to dla nich coś znaczy", a w związku z tym, że wcześniej mocno zwaliłam swoją edukację postanowiłam jednak pójść.

Myślałam jeszcze nad dziennikarstwem/prawem, ale w końcu wygrała pedagogika, bo wyszłam z założenia, że to
@biuna: Zawsze mnie ciekawiło - co taki nauczyciel wypełnia w takich papierkach ? Wiadomka że inne zadania ma nauczyeil uczacy klasy 1-3 , inny w liceum .. , ale przykładowo co trzeba powypełniać ?
@Jegorow88: Wszystko co robisz w szkole i wszystko co planujesz zrobić. Obserwacje dzieci, ich postępów.

Na samym początku, na stażu musisz napisać roczny plan rozwoju (pracy). A potem wszystko to podpierać kolejnymi papierami, że zostało to zrealizowane. Wychowawca ma więcej papierów niż np biolog w lo bez wychowawstwa.

Tak naprawdę o połowie dokumentów na studiach mi nie mówią, a słyszalam o nich na praktykach i nigdy specjalnie się w nie nie
Tak naprawdę o połowie dokumentów na studiach mi nie mówią,


U mnie tez o połowię rzeczy zapomnieli wspomnieć , ale to taki szczegół :D

@biuna: Jeszcze pociągnę do zapytania - co ma taki wychowawca na przykład do opisania ? Jakaś krótka charakterystyka postępów danego ucznia/jak sie zachowuje/czy jest indywidualistów/nie lubię pracować w grupie ?

W liceum miałem młoda wychowawczynię [tak z 35 lat] i czasami się żaliła , że dziecka nie