Wpis z mikrobloga

Ha! Dawno się tak nie jarałem, dostałem maila z githuba OpenWRT, ze bananapi bpi-r4 trafiło własnie do repozytorium i dalsze prace, będą realizowane oficjalnej linii.
Jaram sie bo to pewnie ruszy temat mocniej i procesor od mediatego pokaże pazurek ;)

Bananapi r4 to jest to https://youtube.com/shorts/oF044s6wFvw

#openwrt #router #siecikomputerowe #linux #zainteresowania
Pan_Slon - Ha! Dawno się tak nie jarałem, dostałem maila z githuba OpenWRT, ze banana...

źródło: Screenshot 2024-02-15 at 21.04.54

Pobierz
  • 11
  • 0
Po prostu na myśl o Mediateku mam koszmary


@fervi: też tak miałem ale te bananki zmieniają moje zdanie. Nawet się dowiedziałem że mediatek jest tajwański, a myślałem że z głębi chin pochodzi ;)
@Pan_Slon: Powiem tak, rozważałem Mediateka w telefonie. Natomiast tak jak Ty jesteś fanem różnych rozwiązań (np. od jakiegoś czasu piszesz o routerze), tak ja jestem fanem wykorzystywania smartfona (z monitorem itd) jako potencjalnego komputera. I o ile Mediatek nie jest wolny mocno pod względem wydajności (no jest gorszy od Snapdragonów), to Snapdragon ma wiele rozwiązań, których Mediatek nie ma (chyba), chociaż to głównie przez popularność. Nie ma Turnip, nie ma OpenCL
  • 0
@amamoh: a co to ma do rzeczy? ;) OpenWRT nie ma instalatora wiec masz img, możesz ew skompilować własne i zadać rozmiar który Tobie przypasuje. Niestety nie jest idealnie ale projekt na x86 to raczej efekt uboczny ;)
możesz ew skompilować własne i zadać rozmiar który Tobie przypasuje. Niestety nie jest idealnie


@Pan_Slon: Właśnie o tym mówię, szkoda że nie ma gotowego na x86