Wpis z mikrobloga

Napaliłem się na zakup drona, nawet już zamówiłem do marketu, żeby ewentualnie jutro odebrać ale tknęło mnie sprawdzić w jakiej strefie mieszkam. Ktoś bardziej ogarnięty ode mnie podpowie czy w ten strefie mogę bez problemu i żadnych pozwoleń itp latać dronem poniżej 250g?

@atomic77 Jednak weszła opcja „dołóż dwa razy tyle i kup coś lepszego” i chyba zdecyduję się na Dji mini 4 pro, jeszcze zastanawiam się tylko czy brać z „padem” z ekranem czy używać telefonu :) O ile oczywiście będę mógł tym w mojej okolicy latać xD

#drony #dron
robertx - Napaliłem się na zakup drona, nawet już zamówiłem do marketu, żeby ewentual...

źródło: IMG_8289

Pobierz
  • 17
[ Wymagany plan misji ]
Czyli A2 albo NSTS. Masz?
Zaznacz 249g do 30m.
Przeczytaj opis każdej strefy. Sprawdziłbym jakbym nie musiał szukać tego miejsca na mapie.
@robertx: do 100m możesz latać. I tak, możesz latać dronem do 25kg do 100m. Ale jak miniaczem wlecisz na 101 metrów to przyjeżdża policja... (btw, oc jest wymagane dla dronów 20kg+).
  • 0
@belu_p: Z tą polcją to żart czy tak serio? ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo wiem, że na 120 to jest fabryczna blokada i mi to pasuje ale mogę jakoś w takim razie ustawić żeby sam więcej niż 100m w górę nie poleciał?
Ustawia się limit.
Z policją żart, bo nikt nie sprawdzi jednego metra, ale jak dla mnie idiotyczny jest limit 100m. Jest 30-100-120, a wielu krajach nie ma strefy buforu między 120 i 150 i po prostu można latać do 150. Wyżej to już motolotnie i wszystko inne.
  • 0
@FELIX90: 6k z ubezpieczeniem i kartą pamięci. Dzisiaj miałem okazję polatać godzinkę bo wreszcie była pogoda, to jestem pod gigantycznym wrażeniem. To mój pierwszy dron jak coś. Dla mnie to jest jeszcze niepojęte że siedzę sobie dosłownie w piwnicy przed komputerem i steruje dronem który lata na 100m i z ziemi jest totalnie niewidoczny, a ja sobie z niego oglądam całą okolicę. Magia
@robertx: to szkoda, że nie określiłeś się wcześniej. Na pepperze była oferta z niemieckiego media marktu. Kupiłem 4 mini pro fmc za 3800. Wziąłem dji CARE na dwa lata, kupiłem futerały i filtry i wciąż wychodziło taniej niz w polskiej dystrybucji sam Mini 4 pro fmc.
Dla mnie jakość nagrań jest taka sobie.
Lataj z głową.
  • 0
@FELIX90: wiem widziałem tą promocję ale potrzebowałem to wciągnąć w majątek spółki a z zakupami z za granicy za dużo jebnia :) Dzięki, póki co latam w #!$%@? ostrożnie. Tobie też szerokich lotów czy czego tam się życzy droniażom :)