Wpis z mikrobloga

@dozerman230:

W sumie rolnicy są dla Tuska jak nauczyciele czy lekarze-rezydenci dla Kaczyńskiego. Czyli obcy elektorat i mógłby miec na nich #!$%@?. Ale różnica jest taka, że za rządów PIS na nauczycieli i rezydentów szła potężna nagonka w szczujni, a obecna koalicja pochyla się troską nad rolnikiem. Kołodziejczak dwoi się i troi, jeździ na granicę, że on swój chłop itd.
@szef_foliarzy tylko pisowcy przyklepali i nauczycielom k rezydentom solidne podwyżki to to był taki konflikt na tle pochodzenia, ale postulaty spełnili. Co najwyżej nauka dla Tuska że to nic nie daje,.jak jakaś grupa protestuje i coś im dasz to i tak będą mieli z tobą kosę
te grupy nie muszą i zapewne się nie pokrywają ale żeby to zrozumieć trzeba mieć mózg zamiast styropianu.


@Adrmer: jako posiadacz styropianu zamiast mózgu znam prawo Bernoulliego: „Z prawdopodobieństwem dowolnie bliskim 1 można się spodziewać, iż przy dostatecznie wielkiej liczbie prób częstość danego zdarzenia losowego będzie się dowolnie mało różniła od jego prawdopodobieństwa.”

Oznacza to, że przy wystarczająco dużej liczbie protestujących (kilkuset wystarczy), rozkład głosów wśród nich będzie zbliżony do rozkładu
@Wap30 Gratulacje z miliona czy tam więcej rolników którzy głosowali wybrałeś kilkuset i stwierdziłeś, że to wielka liczba prób gratulacje ale chyba nie do końca ogarniasz na czym polega prawo Bernoulliego. Można by w ten sam sposób powiedzieć, że na protestach przeciw zakazowi aborcji większość stanowili zwolennicy PiS... co jest oczywistą nieprawdą.
@Adrmer: Można by w ten sam sposób powiedzieć, że na protestach przeciw zakazowi aborcji większość stanowili

A niby na jakiej podstawie można tak stwierdzić? Bo że rolnicy głosowali na PiS to mamy statystykę

A poza tym wydupcaj trollu
@Otek0 No ja mam statystykę, że społeczeństwo głosowało w większości wtedy na PiS wyobraź sobie, chyba już zrozumiałeś że nie zawsze konkretne grupy mogą się przenikać, ja jestem rolnikiem i większość rolników którzy faktycznie s tego żyją których znam nie głosowało na PiS i to oni protestują a nie gospodarstwa po 2 ha które są na doczepkę żeby nie płacić KRUS i głosowali na PiS.