Wpis z mikrobloga

#zus właśnie wjechał mi na konto i zablokował mi wszystkie dostępne środki.

W końcówce zeszłego roku, na portalu #pue miałem zaległość dwóch składek. Nagle jednego miesiąca ZUS zwiększył zaległość o 5 tysięcy a drugiego prawie o 7k. Tak o. Z dupy. Siedziałem z księgowym i jedynie byliśmy w stanie ustalić skąd wzrost o 5k.

Otóż w 2021 dostałem pismo od zus że na moim koncie jest nadpłata 5k i mogę zaliczyć na poczet przyszłych składek. Ucieszony tak też zrobiłem. Księgowy mi powiedział że prawdopodobnie to był błąd po stronie ZUS i dlatego teraz się tego domagają. Dlaczego później wzrosło o 7k tego nie wiemy.

Wysyłałem pisma, dzwoniłem, prosiłem o ponowne rozliczenie rachunku i wystawiłem kilka wniosków o rozłożenie tego na raty. Jedyne co od nich dostawałem to pisma grożące zajęciami egzekucyjnymi i naliczonymi odsetkami. Żadnych wyjaśniej, próby pogodzenia tego.

Miesiąc temu wjechali mi na konto i zablokowali 9k. Spoko. Poprosiłem bank by to rozliczyć i wysłać im kasę.
Wczoraj #!$%@? mi 6k. Wszystko co miałem przeznaczone do końca tego miesiąca.

A najbardziej mnie #!$%@? to, że nie idzie się z nimi porozumieć. Nie odbierają telefonu. Nie odpowiadają na zapytania i wnioski.
Widać w tym państwie jednego dnia mogą naliczyć dług przedsiębiorcy z palca i wjechać na jego konto bez żadnych wyjaśnień.

A ty człowieku płać i płacz.

Pytanko na boku - czy wpisanie w tytule przelewu do zusu na składki "#!$%@?ć zus" odrzuci mi przelew?

#zalesie #programista15k
  • 6
@sempu: mi pracodawca ma zwrocic nadpłacone składki zus z tytulu UOP (skomplikowana sytuacja, nie pytajcie) na moje konto. Mam spine z pracodawca (nie zaplacil ostatniej umowy) I teraz wyobraźcie sobie, że w zusie nie ma trybu by to do mnie wróciły te składki. Musi isc przez pracodawcę. No #!$%@? na pewno zobacze ten hajs na koncie xd