Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Ja wam powiem co by pomogło ulgi podatkowe dla programistów pracujących zdalnie z gmin zagrożonych wyludnieniem. Powiedzmy kodujesz sobie ze Srokowa, Barcian, Końskich Przedborza czy innego Grajewa, i dostajesz ipboxa, przez co ceny rosną na prowincji bo się gawiedź rzuci tam przez napływ kapitału stworzą się nowe miejsca pracy w usługach barbery burgery diety pudełkowe, a wy w tym czasie kupicie sobie Białołęke za 9k/m2. No i jak się pobudujesz to przez pierwsze 5 lat nie płacisz podatku od nieruchomości. Włosi tak robią na południu, że domy za frajer oddają. Albo w ogóle umierasz mieszkanie przechodzi na państwo, a jak sprzedajesz to 30% podatku pozdro.
  • 30
@barber-barberski: Pomysł moim zdaniem bardzo dobry, problem polega na tym że Polska od lat dąży raczej w kierunku centralizacji (w stylu wszystko co ważne dzieje się w Warszawie) bo Ci którzy rzeczywiście rządzą Polską są zwykle w Warszawie, a reszta kraju nie ma przebicia. Na Twoim pomyśle nikt z establishmentu nie zarobi jednym słowem.
@barber-barberski: bardzo trudny temat ale nie wiem czy akurat stworzenie ipBoxa spowoduje, że tam cos się będzie rozwijać. Ludzie będą tam rozliczać podatki a realnie tam nie będą mieszkać. Najlepiej to by było stworzyć lepszą infrastrukturę ( kolejową, drogową ) akurat tam jest jakieś 70km do Białegostoku jadąc austroadą/S to w 30 minut byś był w pracy. To chyba by był najlepszy motyw czyli jak masz 2 dni z biura 3
@jacos911: Już jest tak, że władza centralna sobie strzeliła w kolano wyprzedając majątek, a teraz musi płacić za wynajem pomieszczeń za ceny rynkowe gdyby zdecentralizować lekko, To i ludziom by się lepiej żyło i można by było zaoszczędzić. W Szwecji im to jakoś wychodzi.
@acpiorundc: Wyłapałeś tylko Grajewo które może nie ma jakiś spektakularnych wzrostów ale jest na trasie i lubić da się. Ale ja ci przedstawiłem gorsze dziury przesmyk suwalski jakieś świętokrzyskie, wgle w tym srokowie dochód bezwarunkowy wprowadzili kazdy mieszkaniec przez 2 lata dostaje chyba 1300zł netto i może robić z tym co chce mieli taki pomysł na eksperyment społeczny ale chyba inflacja im go zjadła.
@acpiorundc: No to też kij marchewka sprawdzanie czy ktoś tam serio mieszka tak jak małe gówno kraje robią w europie dajemy ci ulgi podatkowe ale serio mieszkaj u nas przez większość roku, jakoś im to wychodzi? Czy to rozwiązanie jest nie warte świeczki?
@barber-barberski: nikomu nie zależy ogólnie żeby ludzie pracowali zdalnie. Praca z biura nakręca konsumpcję masz mniej czasu kupujesz gotowe żarcie do biura, kupujesz dużo więcej ciuchów, bo na zdalnym możesz siedzieć w najtańszych wypierdzonych dresach z pepco, a do biura w takich nie pojedziesz, pracodawcy mają więcej kontroli, ludzie posiadający przestrzeń biurową zarabiają, ludzie muszą kupować auta paliwo płacić za parking w centrum itp. Jakby wszyscy co mogą pracowaliby zdalnie to
@barber-barberski: no ja się w Elblągu urodziłem i po prostu wróciłem, wiec nie będę tutaj obiektywny, ale dla mnie jest wszystko co potrzeba. Szpitale, kina, restauracje, a korków nie ma poza 15-16, do Gdańska 45 minut, nad morze 30 minut. Na starówce jest co zjeść, jest gdzie się piwa napić, w lato skoczyć na grila do Bażantarni, czy z dzieckiem do dopiero co rozbudowanego parku Dolinka. Jest gites
no ja się w Elblągu urodziłem i po prostu wróciłem, wiec nie będę tutaj obiektywny, ale dla mnie jest wszystko co potrzeba. Szpitale, kina, restauracje, a korków nie ma poza 15-16, do Gdańska 45 minut, nad morze 30 minut. Na starówce jest co zjeść, jest gdzie się piwa napić, w lato skoczyć na grila do Bażantarni, czy z dzieckiem do dopiero co rozbudowanego parku Dolinka. Jest gites


@PochlaniaczChleba: dokładnie tak, a
@1624294678 w dobie tylu creepów i zboczeńców myślisz, że jesteś w stanie poznać sensowną laskę przez internet? To nie jest 2006 żeby z randomami gadać na gadu teraz wszystko jest w silosach informacyjnych i grupkach z którymi się identyfikujesz lub nie ciężko wyjść poza. Ale może mózgiem szurałem po asfalcie od pandemii i świat nie jest taki zły jak w internecie go opisują.
średni staż w firmie jako 5.2 lata


@Almagest: w januszexie w którym byłem na początku też byłem 5 lat, a był to januszex... takie firemki ściągają studentów dla których to pierwsza praca i trudno jest im wykonać jakiś ruch i ją zmienić.
@1624294678: Ehe a potem ona ma w DM'ach absztyfikantów z całej polski afryki, azji ameryki no to są ogólnie minusy globalnej wioski zamiast porównywać się w obrębi wsi, I być zadowolony ej nie jestem najgłupszy we wsi to musisz walczyć z całym światem o atencję, o pracę o pieniądze o kobiety o mieszkanie o sukces zawodowy. Albo wyłączyć internet i przestać się ścigać.