Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o tym pomyśle zakazu spowiadania nieletnich? Jakoś to ucichło. Jak można zmuszać dzieci do opowiadania obcemu staremu chłopu o intymnych myślach czy nawet masturbacji i co gorsza wywoływania poczucia winy z tak naturalnych i normalnych spraw? Wrzucanie do jednego wora tego z niesluchaniem mamusi czy opuszczeniem paciorka. Pomijając już fakt, że w Europie, nie wiem jak w Stanach w kościele katolickim normalną sprawą jest spowiedź powszechna. Moim zdaniem spowiedź dzieci to taka ranga patologii jak zaprowadzenie chorego dziecka do zielarki zamiast do lekarza.

#polityka #rzad #lewica #sejm #bekazpisu
#pytanie
  • 7
@cotozazycie: pewnie mało kogo to obchodzi, mnie na pewno, niezbyt, no z zielarką to już przesada, różnica jest taka, że, jak dasz chore dziecko do zielarki to może umrzeć
@mewten:

Tak, to z zielarka to może przesadne porównanie ale chodzi o ten bardzo negatywny wpływ na młodego człowieka jaki wywiera wzbudzanie i podtrzymywanie poczucia winy. Wiesz dlaczego Amerykanie są tacy "the best"? Są od małego wychowywani w przeświadczeniu że wszystko mogą, świat jest ich, są programowani do sukcesu od pokoleń dlatego rządzą czy wiodą prym w świecie.
@cotozazycie: Powinno być literalnie tak jak w Biblii - spowiedź przed samym Bogiem bez osoby trzeciej bo na cholerę ktoś obcy no chyba że psycholog w gabinecie, psychiatra, sędzia, dziennikarz albo zły glina ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cotozazycie: no możesz mieć rację, nie znam się na amerykańskich zwyczajach, ale też nie można ich chować na psychopatów(aż tym mi się kojarzy Ameryka), żeby nie miał poczucia winy, jak coś odwali, no wiadomo, że z powodów masturbacji, nie musi mieć takich wyrzutów.