Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie może ktoś podpowie jak mam to dobrze zrobić od jutra będzie można się rozliczać z podatku po przez stronę, w 2022 założyłem instalacje foto i dostałem dotacje 4 tys wszystko fajnie w 2023r rozliczyłem się z podatku dostałem zwrot za fotowoltaike, tylko później się pozmieniały jakieś przepisy i dostałem jeszcze raz dotacje w kwocie 2 tys również w roku 2023 i w tym roku jak będę się rozliczał to wiem że musiałbym te dotacje w kwocie 2 tys uwzględnić tylko za bardzo nie wiem jak mam to zrobić, na pewno ktoś jeszcze jest w podobnej sytuacji i może coś doradzi, z góry dziękuję za pomoc. #epit #podatki #fotowoltaika #pit
  • 5
  • 0
@zibizz1: dzwoniłem do urzędu i babka mi powiedziała że jak zrobię korektę to będę musiał oddać z odsetkami. Doradziła żeby wpisać te 2tys co dostałem w 2023r w tym picie co się będę teraz rozliczał jako dodatkowy dochód
@Bakardi: No ale to nie będzie prawidłowo, to jest pójście na ręke podatnikowi. Tak w ty mwypadku powinieneś zapłacic odsetki, dlatego jak nie chcesz płacić odsetek i nie wiesz czy będziesz mógł coś odliczyć to nie odliczasz i potem w korekcie odliczasz. W twoim wypadku w momencie otrzymania kasy powinieneś złożyć korekte i doipłacic podatek z odsetkami. Chyba tej kasy nie otrzymałes teraz tylko na pare miesiecy temu. 12% z 2tys
  • 0
@zibizz1: gdzieś w dodatkowy dochód, nie wiem dokładnie gdzie od jutra można się rozliczać to będę patrzył jak to zrobić, dlaczego mówisz że to będzie nie prawidłowo, skoro w tym roku rozliczam się za rok 2023 a te 2 tys dostałem w roku 2023 czyli mi się wydaje że powinno być dobrze no ale ja się nie znam na chłopski rozum tylko tak myślę