Wpis z mikrobloga

#arduino

Pisze bo mi już brakuje cierpliwości a pewnie jakaś pierdoła. Próbuję skomunikować Arduino z przekaźnikiem 12v. Do pinu VCC przekaźnika podłączyłem napięcie 12v, do GND Arduino i przekaźnika masę. Pin IN1 przekaźnika połączyłem z pinem cyfrowym 2 na Arduino. Wgrałem bardzo prosty program który jak na moje powinnien co sekundę aktywować przekaźnik.

void setup() {
pinMode(2, OUTPUT);
}

void loop() {
digitalWrite(2, HIGH);
delay(1000);
digitalWrite(2, LOW);
delay(1000);
}

Dioda na przekaźniku miga co sekundę ale przełącznik się nie załącza. Kiedy zewrę śrubokrętem układ na przekaźniku to oczywiście działa. Ma ktoś pomysł co robię nie tak?
  • 11
  • Odpowiedz
@mikra25 moze po prostu przekaznik jest zepsuty (zespawany). Mialem podobna sytuacje. Jak nie slyszysz takiego charakterystycznego kliknięcia to znaczy, że przekaźnik do wymiany.
  • Odpowiedz
  • 0
@pawelzny: Cyknięcie jest jak zewrę śrubokrętem, problem jest na linii przekaźnik arduino, bo tak jakby arduino nie daje rady odpalić przekaźnika.
  • Odpowiedz
@mikra25: Zdaje się że musisz zdjąć zworkę, a to zasilanie 12V dać do pinu JD-VCC zamiast VCC. Pytanie co dać do VCC, chyba bym 5V z Arduino spróbował wtedy i ono będzie do zasilania optoizolacji.
Test możesz zrobić też taki że przykładasz do IN kabelek z GND i słuchasz czy pstryka.
  • Odpowiedz
@mikra25: W sumie wyszło że @pawelzny był pierwszy :P
Ku ścisłości, zaleca się żeby GND Arduino w ogóle tu nie podłączać, bo raz że nie ma potrzeby, dwa że nie będą brudy lecieć.
  • Odpowiedz