Wpis z mikrobloga

Cześć, przesiadam się w najbliższym czasie z #gravel na #mtb

Czy w świecie MTB istnieje podobny "podział" jak w szosa/gravel na geometrię sportową i turystyczną?

Czy możecie polecić kilka modeli tych popularniejszych producentów (trek/cannondale/spec/canyon) które charakteryzują się bardziej "turystyczną" geometrią?

#rower
  • 12
@tylkodobregeesy szukaj jakiegoś traila to niby wygodniejsze niż xc. Mam canyona neurona i przejechać na nim kilkadziesiąt km nie problem (60-70), nic nie boli, nic nie drętwieje. Nie jestem jakimś pro, raczej zwykły lamus co to sobie przy sobocie gdzieś pokręci.
@tylkodobregeesy trek powinien być wygodniejszy, bardziej do pojeżdżenia niż ścigania geometrię ma i mnie się bardziej podoba. Niby to jakieś downcountry, czyli chyba coś pomiędzy xc a trailem ( ͡º ͜ʖ͡º) Tylko ja amator, niech ktoś jeszcze się wypowie.
@Zwiedzam a op szuka do ścigania czy jeżdżenia, bo jak do jeżdżenia to powinien w dupie mieć podjeżdżanie, a zwracać uwagę na ogólną wygodę pozycji na rowerze. Co z tego że podjedzie ułamek sekundy szybciej jak to dla niego nieistotne, ale za to po 2 godzinach będzie go bolało tu czy tam, bo pozycja jest sportowa. No i najważniejsze OP pokazał dwa fulle a ty mu HT podsyłasz i to jeszcze o
@Kulawy_Lis: ale XC jest wygodniejszy od triaila pod każdym względem prucz zjazdów po to tam jest większy skok o te 10-20 mm żeby się lepiej zjeżdżało kosztem jazdy po typowym terenie