Wpis z mikrobloga

#studia #inzynier #politechnika

Witam, mam 26 lat, ukończone Technikum Mechatroniczne (matura +zawodowe), zrobiłem sobie dość długą przerwę po szkole, chęć zarabiania pieniędzy i pójścia do pracy. Niestety rynek w aktualnych czasach wymaga papierka inżyniera w większości lepiej płatnych prac.

Otóz chciałbym pójść na studia zaoczne i kompletnie nie wiem jaki kierunek obrać, jedyne co wiem to coś z tytułem inżyniera. Studia byłyby prawdopodobnie na politechnice świętokrzyskiej.
Czy jest tu ktoś po całej przygodzie z nauczaniem wyższym i mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

Aktualnie pracuje na produkcji, jako zwykły robol system 3 zmianowy po 8h. Praca od poniedziałku do piątku, gdy wypadają 1-2 zmiany, idę na soboty (podwójnie płatne). Próbowalem coś ruszyć z "zawodem", który osiągnąłem, ale z perspektywy firm jestem po prostu zbędnym osobnikiem w ich otoczce. Powód - BRAK DOŚWIADCZENIA. Na 30 CV bylem zaproszony na 7 rozmów, wszystkie kończyły się tak samo "ODDZWONIMY DO PANA" i kontakt się urywał.

Niestety nie mam żadnej ukierunkowanej perspektywy przyszłościowej. Dzień wygląda mniej więcej tak: Pobudka - dojazd do pracy - praca - powrót - co 2gi dzień siłownia (walczę z nadwagą) - gotowanie posiłków na cały dzień kolejny - sen.

Praca niby 8h ale dojazd+przebranie+powrót=10h
Staram się spać po ok 7 godzin, reszta to siłownia i ogarnianie życia w mieszkaniu. Brak czasu na hobby i jakieś pasje #doroslezycie

Zarobki to 4300 netto (BEZ SOBÓT) lub ok. 5000 netto (Z SOBOTAMI)

Moglibyście mi dać jakieś porady, co robić z życiem? Nie mam już psychiki i. Sił do pracy na linijce przez 6 lat
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dzonsin: idz na automatykę i robotykę ew mechatronika czy coś z telekomunikacji lub elektroniki, broń cię Panie Boże przed mechaniką i budową maszyn, syf jak #!$%@?. Jak masz staż i papier inż to na początek będziesz mógł liczyć z 5.5k do 7.5k w zależności jak się zakręcisz. Jak znasz 2 języki obce, masz porobione kursy to po kilku latach do tej 10k dobijesz. Jak liczysz na jakieś cuda to w
  • Odpowiedz
@Dzonsin: no ogólnie co, jak chcesz teraz - póki jest na to szał - spoko wyżyć, to wojsko i kursy, albo DE i od od 10k się zaczyna. Kolejne lata spędzić w kraju na gówno robocie żeby w ciągu następnych kilku/ w rzeczywistości prawie 10 lat ledwo co ciułać 10k?, łe, no nie
  • Odpowiedz
@wpiszlogintwardzielu: Ja wiem ile po MBM płacą bo sam to skończyłem, i zdania że syf nie zmienię. Uczysz się projektowania (na początek walisz od łapy póżniej masz cada), wytrzymka, i obróbka. Automatyki, pneumatyki, hydrauliki, elektryki tyle co kot napłakał, stąd lepszy AIR. Po MIBM możesz co najwyżej robić przy obróbce, UR, technolog, konstruktor. Po airze masz o wiele większe możliwości i zarobki. Plus nie musisz nadrabiać wiedzy z przedmiotów które
  • Odpowiedz