Wpis z mikrobloga

Tusk na konferencji z Scholtzem w Berlinie:
-Jesteśmy 8 razy większa gospodarką w sensie UE niż Rosja więc mamy być silniejsi niż Rosja

-Nie będziemy czekać kilka lat, w kilkanaście miesięcy rozwiniemy naszą siłę militarną powietrzną

-Polska i Niemcy będą przykładem i odpowiedzialnością za wsparcie Ukrainy i mimo tragicznej historii zasada numer 1, Europa musi być silna

-Musimy pomoc rolnictwu, nie będziemy ślepi na ich problemy

Wymusił jeszcze na Scholtzu dwukrotnie, aby powiedział że to Niemcy napadli na Polskę,
Scholtz ogłosił 50 miliardów euro wsparcia dla Ukrainy łącznie do 2027r (jeśli dobrze zapamiętałem)

*a teraz sobie wyobraźcie, że zamiast Tuska w Paryżu i Berlinie był Morawiecki
#polityka #sejm #polska
  • 38
@Topik55 przecież te działki to tylko początek co trzeba sprawdzać. U Niemca jak budowali ichni megaport to się rozjechali tragicznie z terminami realizacji do tego po drodze wybiła niesamowita ilość szamba i partactwa. Więc uważam, że wszystkie ustalenia jakie do tej pory miały miejsce muszą zostać sprawdzone, dopiero wtedy można jechać dalej z tym tematem.
jakie roszczenia skoro Polska dawno z nich zrezygnowała ?


@Wezzore-04: Nie Polska tylko Rosja zrezygnowała z Polskich reparacji. Byliśmy pod zaborem.

@Bomfastic I po to jest debilne powoływanie na sprawdzanie lokalizacji? Daj chłopie spokój z taką argumentacją. Przekop Mierzei jest dobrze realizowana i to powinien być kredyt zaufania pod względem organizacji do poprzedniego rządu. Przekop hmmm zapomniałem, że wy na wykopie macie sprane mózgi i jesteście skrajnie zmanipulowani na ten temat.
elektrownia w Ostrołęce


@Bomfastic: Nie wierzę w raporty NIKu, odkąd dał się nagrać jak mówi, że będzie atakował PISiorów wszystkimi możliwymi środkami. Banaś stał się kukiełką polityczną.
Koszty z Mierzeją się rozjechały ale to żadna nowość w Polsce. Wystarczy przypomnieć rozjeżdzający się koszt budowy Stadionu Narodowego. Nie zmienia o faktu, że pieniądze się znalazły i budżet wytrzymał.
@Topik55 Ok, to podsumowując różnica zdań nie polega na tym, czy jakieś inwestycje są czy nie są potrzebne. Nie znam się na transporcie żeby stwierdzić czy CPK jest potrzebne. Trochę rozumiem energetykę żeby wiedzieć, że atom jest potrzebny. Natomiast to co nas różni, to to, że Ty dałbyś kredyt zaufania poprzedniemu rządowi, a ja nie dałbym złamanego grosza. I z tą różnicą zdań nic nie zrobimy bo są to subiektywne opinie
@Bomfastic: Nieprawda. Różnimy się tym, że ja rozumiem plan i wywiązywanie się z obietnic przez PIS, ty natomiast dałeś kredyt zaufania człowiekowi, który jest notorycznym kłamcą i jest skrajnie niekompetentny pod względem rozwoju ekonomicznego Polski.
wy na wykopie macie sprane mózgi i jesteście skrajnie zmanipulowani na ten temat


@Topik55: tak, tak, wszyscy się mylimy. Tylko Ty masz rację ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Wink: Informacje rządowe? Aaaa bo teraz wg was mamy teraz ten uczciwy rząd, no tak.

@Bomfastic Ale już? Szybko poszło. Teraz napiszę, że jesteś POwcem i wygrałem na argumenty?

@Nutaharion Jacy "wszyscy"? Jesteśmy na mirko. Wy tutaj żyjecie w 8 gwiazdkowej bańce informacyjnej. Nastolatkowie spijający sobie z dziubków to wszyscy Polacy? Pójdziesz na główną to już nie jest tak jednoznacznie ale wiadomo, że główna to siedlisko PISowskich botów i artykułów sponsorowanych
@Topik55: tak, tak szybko. Bo dla ciebie pis jest super, dobrze chłopaki robiły przyszedł zły tusek i wszystko popsuł. Więc żadne argumenty do ciebie nie trafią, argument o Ostrołęce zignorowaleś, a ponad dwukrotny wzrost kosztu mierzei oceniłeś na standard. Jeśli pełowcy zbudują cpk drożej albo przekroczą czas niż zakładały pisowskie plany to będziesz jechał, że pis pewnie by się zmieścił w budżecie i czasie xD
@Topik55: Typie, najpierw grzano temat lokalizacji elektrowni i co się okazało? Że tacy jak ty manipulowali bo nic takiego nie ma miejsca i jest to przyklepane, co potwierdził obecny rząd. Potem grzanie tematu Intela i co się okazuje? Że chodziło o korzystniejszą umowę dla naszego kraju, czyli coś co jest na korzyść Polski.

Jeżeli #!$%@? rządu wynika z kłamstwa, to jest to #!$%@? fanatyka jakiejś partii. Ja nie kryłem się z
  • 0
tak, tak szybko. Bo dla ciebie pis jest super, dobrze chłopaki robiły przyszedł zły tusek i wszystko popsuł. Więc żadne argumenty do ciebie nie trafią, argument o Ostrołęce zignorowaleś, a ponad dwukrotny wzrost kosztu mierzei oceniłeś na standard. Jeśli pełowcy zbudują cpk drożej albo przekroczą czas niż zakładały pisowskie plany to będziesz jechał, że pis pewnie by się zmieścił w budżecie i czasie xD


@Bomfastic: Nie pis nie jest super bo