Wpis z mikrobloga

#nextbike #veturilo #wroclaw
Jakie zdzierstwo w tym Nextbike jest teraz. Dawno już nie jeździłem płatnych przejazdów. Zwykle mieszczę się w 20 minutach lub maksymalnie jednej godzinie. Dziś i wczoraj dwa razy pojeździłem ponad godzinę i już mi 18 zł zabrali.

Obecnie we Wrocławiu jest 3 zł za pierwszą godzinę i 6 zł za każdą następną. I to za zwykły rower.
Teraz muszę 6 rowerów wolnostojących oddać do stacji, żeby mi się zwróciło.
  • 29
Nie ogarnąłeś i tyle. 3 zeta za godzinę to nie jest jakaś straszna cena


@Darth_Gohan: Po czym wnioskujesz, że nie ogarnąłem? Po prostu napisałem, że zdzierstwo. A 3 zł to są tylko za pierwszą godzinę. To można przeżyć i podobnie było kiedyś. Zdzierstwo to 6 zł za każdą kolejną godzinę.
@Wykopaliskasz: Ale przynajmniej jak już trafileś sprawny to mogłeś pojeździć. Jakbyś kombinował żeby przesiadać się na inne sztuki to pewnie byś trafił jakiś pokrzywiony i byś się tylko #!$%@?ł xD
@marsjanin2012: No i masz możliwość zgłoszenia przy wypożyczeniu co nie działa i to całkiem sensownie ogarniają. Nikt nie pomoże natomiast na to jak to wygląda przy takim użyciu tych rowerów. Ludzie ich nie oszczędzają. Jeżdżą po soli, śniegu i całej reszcie.

Po czym wnioskujesz, że nie ogarnąłem? Po prostu napisałem, że zdzierstwo. A 3 zł to są tylko za pierwszą godzinę. To można przeżyć i podobnie było kiedyś. Zdzierstwo to 6
@mestinerr: To akurat muszę przyznać, że zarówno dziś jak i wczoraj trafiłem na dobre rowery, więc można było bez problemu pojeździć. Ale przy takiej cenie raczej będę swój prywatny wyciągał z piwnicy.
@Wychwalany: Te rowery to nie są bolidy F1. Nie wiem od paru lat je wypożyczam. Trafiają się gorsze, trafiają się lepsze, ale naprawdę spokojnie nimi dojeżdżam do centrum szybciej i wygodniej niż MPK najczęściej. Stacji jest gęsto i nie ma problemu wymienić na kolejnej jak mnie coś wkurza.

Dla mnie to jest jedna z niewielu rzeczy która w tym mieście jest naprawdę dobrze zrobiona i faktycznie poprawiła życie.
Bo narzekasz na cenę. Znałeś ją przy wypożyczeniu.


@Darth_Gohan: Narzekam bo mogę i krytyka jest potrzebna w społeczeństwie. Jak ludzie niczego by nie krytykowali, to ceny wszystkiego by rosły, a jakość spadała.

Starczyło raz oddać rower i pewnie byś zamknął się w znacznie mniejszej opłacie.

Jakby były stacje po drodze, to pewnie bym tak robił.
Ktos się katuje na tych rowerach dłużej niż godzinę? One są alternatywa dla publicznej komunikacji a nie zeby sobie rekreacyjnie pojeździć. Ja często robiłam tak, że sprawdzałam rozklad jak trzeba długo czekać to rowerkiem. Albo specjalnie rowerkiem miejskim jechałam bo taniej niż bilet i przyjemniej niż w przepoconym autobusie.
@Wykopaliskasz:

Narzekam bo mogę i krytyka jest potrzebna w społeczeństwie. Jak ludzie niczego by nie krytykowali, to ceny wszystkiego by rosły, a jakość spadała.


Nie no rozumiem krytykować, ale to trzeba mieć jakąś podstawę. 9 złoty za wypożyczenie roweru na 2 godziny to nie jest jakiś majątek. Poza tym to sam wybierasz czy Ci pasuje ta cena czy nie.

Jakby były stacje po drodze, to pewnie bym tak robił.

No to
Poza tym to sam wybierasz czy Ci pasuje ta cena czy nie.


@Darth_Gohan: Nadal nie zabrania mi to krytykować, czy cena wg mnie jest za wysoka, czy nie.

No to co ja poradzę, że taką drogę wybrałeś? ;)


@Darth_Gohan: Nic nie musisz radzić, bo nikt Cię o rady w tej kwestii nie prosił. Napisałem, że drogo za drugą i każdą następną godzinę, a Ty mi piszesz, że mogłem wymienić rower
@Wykopaliskasz: XD

Dobra, płaczesz że coś jest za wysokie cenowo mimo że to jest 9 złotych i masz 20 minut za darmo. Starczy ciut inaczej

Narzekasz jakby cie oszukali nie wiadomo jak, a jak ci cena nie pasowała to trzeba było inaczej ułożyć trasę i tyle albo wyciągnąć rower z piwnicy.

Naprawdę bym zrozumiał jakby cie oszukali albo coś innego, ale zwyczajnie tu nic takiego nie miało miejsca. Jakby cena była
@Darth_Gohan: Dużo rzeczy sobie dopowiadasz, nadinterpretujesz i wręcz piszesz nieprawdę. Nie ma sensu tego komentować.

Aktualne ceny kolejnych godzin, to według mnie zdzierstwo i tyle. Nie ma tu żadnej dodatkowej otoczki, którą opisujesz. Dla Ciebie może być dobra cena, a dla innych nie. Nie wiem, po co się tak spuszczasz nad tym.

Jakby cena była za niska za to wypożyczenie dluższe to by nie było dostępnych rowerów

Jakoś przez lata była
@Wykopaliskasz: Ty się spuszczasz że za drogo XD ja mówię, że nie i tyle.

No to jakby cena stała w miejscu to pewnie cześć osób by brała na dłużej bo przy tej inflacji co za problem xD

Jakoś przez lata potrafił być problem z rowerami przy weekendzie bo rowerów było znacznie mniej niż teraz i tyle.