Wpis z mikrobloga

Chcę przytyć do wakacji. Od dwóch miesięcy regularnie ćwiczę ale brakuje mi masy i nie daję rady jeść więcej. Oprócz tego od lat codziennie robię po 15-20km rowerem.

Co teraz warto brać? Jakieś białko, kreatyna? Całkowicie się na tym nie znam. Może jakaś specjalna dieta dla niejadków?

Aktualnie mam 63kg i 180cm wzrostu, uprzedzając pytania trochę znosi mnie na wietrze ale daje radę ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mirkokoksy #przytyjzwykopem #dieta #suplementy
  • 11
@K-S-: jedz więcej, prostym sposobem na zwiększenie kaloryczności jest dodanie tłuszczy to codziennych posiłków

jesz ziemniaczki do daj na nie masełka

jesz sałatkę to dolej do niej oliwy

jesz kanapkę to daj tłustego sera albo masła albo awokado czy na sałatkę do kanapki daj też oliwy

twarogi półtłuste albo tłuste, to więcej kalorii z dużą dawką białka

jako przekąska orzechy
via Wykop
  • 0
@Hekun: Słuchaj całe życie słyszę że kiedyś mi się metabolizm zmieni, mam 29 lat i przy rówieśnikach wyglądam jak chodzący szkielet. ¯\(ツ)/¯
@K-S-: białko i kreatyna nic Ci nie dadzą. Zacznij od liczenia kalorii, policz ile musisz jeść żeby przybierać na masie i trzymaj się założeń. Jesli po 2 tygodniach waga będzie stała, to dokładaj powoli kalorie (np po 150/200 kcal)
Sposoby na zjedzenie większej ilości kalorii podały Ci Mireczki wyżej. Szukaj kalorycznych rzeczy, tłuszczem łatwo podbić kalorykę (tak jak napisał @Catmmando), do tego możesz sobie robić szejki - polecam zmielić np
@K-S-: Jak znajdziesz sposób to daj znać, też skorzystam xd U mnie 180 cm i całe życie okolice 60 kg, raz udało mi się dobić do 64 po pół roku ćwiczeń i jedzenia do porzygu, ale potem motywacja siadła i momentalnie powrót do stanu wyjściowego.

Teraz od 2 tygodni testuje koktajle takie jak @pp93 dokładnie opisał - mleko, twaróg, masło orzechowe, banan i płatki owsiane, całość jakieś 700-800 kcal wlatuje na
@K-S-: mięśnie? -> białko i ćwiczenie na siłowni
przytycie w sensie tłuszcz? -> wiecej kalorii
jak nie masz siły ani ochoty na jedzenie, to proponuje zrobienie bomby kalorycznej w postaci shake'a, typu 2 banany, masło orzechowe, oliwa z oliwek, co tam jeszcze chcesz i zalać to mlekiem i zmiksować :D
jeden dziennie taki na pewno znacząco pomoże.