Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja Jakie są wasze doświadczenia z autami pokroju VW Passat 1.6 TDI, Peugeot 508 1.6 HDI itd? Diesel w granicach 110 KM.
Czy dla osoby która jeździ bardzo spokojnie i chce ekonomicznie pokonywać długie trasy (autostrada 120-130 na tempomacie, nigdy więcej) będzie ok? Chodzi o auto które będzie duże i komfortowe, ale tanie w eksploatacji - jako alternatywa dla LPG, które denerwuje małym zasięgiem i problemem z dostępnością za granicą.
  • 4
@DerMitteleuropaer: jechałem w trasę Superbem 2 1.6TDI 110KM. Jechałem na pusto, tj. bez gratów i pasażerów. Wyprzedzanie na jednopasmówkach było problematyczne (a z pasażerami to bym chyba odpuścił). Na autostradzie bez problemu jechałem 130-140km/h. Co prawda skrzynia miała tylko 5 biegów, ale 5. bieg miał dość długie przełożenie i można było sobie spokojnke "kruzować" 140km/h. Odpowiadając na twoje pytanie: tak, będzie ok do spokojnych podróży 120-130km/h.
Moje osobiste zdanie to w
@DerMitteleuropaer peugeota miałem z 1.6 hdi - spokojnie w trasę się nada. Ekonomiczny i mało awaryjny silnik. Teraz żona ma Mercedesa e200d w213 z 1.6 i też spoko samochód - nie narzeka i potrafi na autostradzie pocisnąć sporo powyżej dopuszczalnej (za co dostaje ode mnie regularny opierdziel) przy spalaniu poniżej 5l/100km. Ja wiem, że to nie samochód dla szukających wrażeń, ale do normalnej eksploatacji jak najbardziej