Wpis z mikrobloga

ale jak to? przecież polski rolnik by tego nie zrobił, prawda? prawda???

NIK stwierdza w swoim raporcie również przypadki: zanieczyszczenia żywności (złej jakości żywności), fałszowania żywności, niewłaściwych warunków przechowywania i sprzedaży żywności, niewłaściwych warunków utrzymania zwierząt (niewłaściwe żywienie zwierząt – mączka kostna, przenoszenie na człowieka chorób odzwierzęcych) oraz nielegalnej działalności w zakresie produkcji żywności


źródło

#sejm #rolnictwo #polityka #protest
grimhzr - ale jak to? przecież polski rolnik by tego nie zrobił, prawda? prawda???
NI...

źródło: raport nik

Pobierz
  • 20
jak napisałem, że ukraińska żywność jakościowo bije na głowę tę polską


@semperfidelis: A ma pan dowód? Bo to że mamy #!$%@?ą żywność na tle UE nie znaczy, że jest #!$%@? na tle tej z UA. I nie bronię tutaj rolników, po prostu pytam.
@semperfidelis: po 1. co to za idiotyczne stwierdzanie na podstawie raportów? nasza żywność jest nagminnie kontrolowana w UE bo wiele krajów w ten sposób się broni, że kontroluje wszystko z polski, żeby chronić swój rynek ( patrz niemcy, francja, czechy)
po 2. 2020 rok to już wtedy duży import z ukrainy wielu produktów, które przyjeżdżają do nas, są mieszane z naszymi i jadą dalej na zachód jako polskie, coś wykryją, więc
@gryyyn: Dowodem są moje prywatne odczucia. Mieszkałem 3 lata na Ukrainie i jadłem ich owoce, warzywa i mięso. Poziom dowodu oczywiście żaden, ale stwierdzam to, co sam empirycznie sprawdziłem.

Owoce - ich truskawki dostępne w marketach były takie, jak u nas 15 lat temu - przepyszne. Ich marchew smakowała i pachniała tak, jak u nas kiedyś. Ich czosnek - pachniał i smakował, jak czosnek. A u nas? Truskawki to napompowane wodą,
Od stycznia do maja 2023 obecność szkodliwych czynników stwierdzono w aż 35 proc. pobranych próbek.


@siodemkaxx: Nie mówię przecież, że ich żywność/zboże jest idealne. Ale nie można też idealizować polskich rolników.

Zakładając sytuację, jaka miała miejsce - że mogą wyeksportować wszystko, najgorsze gówno, bo nikt tego nie sprawdza - to uważam, że logicznym jest, że pozbywają się wszystkiego najgorszego, co mają, skoro mogą za to dostać prawie rynkową kasę. Też bym
Dowodem są moje prywatne odczucia.


@semperfidelis: No to jak pewnie każdego, kto broni naszego jadła.

Truskawki to napompowane wodą, totalnie pozbawione smaku twory


Jestem z Kaszub i nawet najbardziej radioaktywne truskawki jakie okoliczni rolnicy zbierają (pryskane 20 razy na tydzień - przesadzam trochę ale no często) są dobre i sprzedają się na pniu (czasem są bardziej kwaśne niż słodkie no ale ty mówisz o braku smaku a nie innym). Nie wiem,
@gryyyn: Wiesz, nie napisałem nigdzie, że raporty donoszą i oficjalne informacje potwierdzają, że ukraińska żywność jest lepsza, niż polska. Napisałem jedynie, że ukraińska bije polską na głowę pod względem jakości. Jakości tego, co jadłem to i tam. I tu i tam kupowałem w marketach, stąd uważam, że mam prawo do subiektywnej opinii na ten temat. A ten raport jedynie potwierdza, że z polskim rolnictwem nie jest tak cudownie, jak niektórzy zwykli
@semperfidelis: a czyli pan ukrainiec oburzony, że mu sie obraża naród xD po 1. wszystko zależy od odmiany i miejsca zakupu, jak tam kupowałeś truskawki na bazarku, a tu kupujesz w biedronce to sie nie dziw, że tamte lepiej smakowały po 2. twoje odczucia mają się nijak do rzeczywistości, bo rzeczywistość jest taka, że na ukrainie dozwolona jest masa środków ochrony wycofanych 20 lat temu w UE ze względu na szkodliwość,
Faktycznie, nie ma to najmniejszego sensu. Liczy się zdanie i opinia Pana Siódemki :)

Odpowiedz


@semperfidelis: nie, liczy się wiele różnych badań, a nie pisanie raportu tylko na podstawie jednego systemu zgłoszeń który wygląda tak jak ci wyżej napisałem
Jestem z Kaszub i nawet najbardziej radioaktywne truskawki jakie okoliczni rolnicy zbierają (pryskane 20 razy na tydzień - przesadzam trochę ale no często)


@gryyyn: no przesadziłeś, ale pryskanie nie oznacza, że cokolwiek jest tam szkodliwe jeśli MRLe są na odpowiednim poziomie
@siodemkaxx: To ja nie wiem, w jakich Ty marketach byłeś. Mówiąc o marketach mam na myśli sklepy wielkopowierzchniowe. Mieszkałem tam w latach 2009-2012 i to polska Biedronka (w sumie nadal tak jest) wyglądała, jak patosklep.

https://www.google.com/search?sca_esv=bcaedf2c29e85c2f&sxsrf=ACQVn0-wOQ7QikGe-wCysPKL2rqyybt8BA:1707739642739&q=silpo+ukraina&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwifvZj24aWEAxWFSfEDHUouAHgQ0pQJegQIDBAB&biw=1536&bih=695&dpr=1.25#imgrc=4UTw2o4lO2yl1M

Tutaj parę fotek, jak wygląda market na Ukrainie. Większość tej sieci tak wygląda. Auchan był dokładnie taki, jak u nas. Makro to samo.

Ale spoko - doszliśmy do konsensusu - U nas nie ma łapówek,
@semperfidelis: nie twierdzę, że nasza żywność jest najlepsza na świecie, chociaż wielu znajomych którzy mieszkają na stałe za granicą jak przyjedzie do polski to ładuje ile tylko może wędlin, owoców i warzyw, nabiału itd. bo twierdzi, że tamto jest bez smaku, twierdze, że u nas obowiązują normy, są kontrole, jest PIORIN, WIHARS, PIH, Sanepid, a tam jest wolna amerykanka
@semperfidelis: W sensie mam się odnieść, do fragmentu "stwierdza przypadki"? xD No stwierdza, w każdej grupie zawodowej trafiają się kombinatorzy. Jakieś konkretne liczby może? Bo takie "przypadki" zapewne się trafiają w całej unii.

Napisałem jedynie, że ukraińska bije polską na głowę pod względem jakości.


@semperfidelis: Może w czymś bije, ale nie pod względem jakości xD
rolnik_wykopowy - @semperfidelis: W sensie mam się odnieść, do fragmentu "stwierdza p...

źródło: eddfa921398e05127485771315590c9911428d313a2435493e63337cccfe5d38

Pobierz