Wpis z mikrobloga

@Okcydent: Odpowiem Tobie tak. Czasem cena nie gra roli. Ale jednak większość za kilka procent jest gotowa matki sprzedać. I problemem nie jest sama budowa, tylko chłodna kalkulacja. Za chwilę odwali jakaś eko szajba i okaże się, że lot do Węgier produkuje mniej CO2 czy coś podobnego i cargo i tak czy tak będzie wjeżdżać do nas np koleją zasilaną z odnawialnych źródeł

Nie jestem ekspertem od transportu, po prostu
  • Odpowiedz
  • 0
Nie jestem ekspertem od transportu, po prostu po sukcesach Ostrołęki, przekopu i pewnie kilku mniejszych, podchodzę z rezerwą.


@krytyk__wartosciujacy: Też nie jestem ekspertem, ale po sukcesie Baltic Pipe'u, który miał nie powstać, a jak już powstać to stać pusty to nie jestem czarnowidzem (buuu po co budować jak ruski gaz będzie zawsze tańszy).
Program budowy dróg też nie jest porażką - obie ekipy (PiS i PO+PSL) wybudowały mniej więcej tyle samo dróg szybkiego ruchu.
Gazoport stoi. Tunel pod Świną
  • Odpowiedz
  • 0
@krytyk__wartosciujacy: Baltic Pipe pominąłeś. Konektory gazowe do naszych sąsiadów przemilczałeś (ja o nich też nie wspomniałem wcześniej). Gazoport to sukces obu obozów - teraz jest rozbudowywany. Tunel pod Świną sfinansowała Unia czyli my - na to się składamy by część tego do nas wróciło (15% wyłożył samorząd, 85% środki unijne). No i zbudowane. Sieć dróg szybkiego ruch też urosła. Też nie zaprzeczysz.

Problem z Ostrołęką też nie leżał w budowie
  • Odpowiedz
@Okcydent: ok, odpisywałem z tele. Może się mylę, popraw mnie, ale wszystkie interkonektory to chyba razem kosztowały mniej niż "ostrołęka".
Ja nie twierdzę, że PIS nie ma absolutnie żadnych sukcesów, ale zwracam raczej uwagę że ma kilka absolutnych klap. I życzyłbym sobie, żeby pomysł wielkości CPK nie był równie wielką klapą.

same ekipy budowlane nie są problemem

No jeśli jesteś właścicielem firmy która wygra przetarg lub w ekipie budowlanej i
  • Odpowiedz
  • 1
ok, odpisywałem z tele. Może się mylę, popraw mnie, ale wszystkie interkonektory to chyba razem kosztowały mniej niż "ostrołęka".

Ja nie twierdzę, że PIS nie ma absolutnie żadnych sukcesów, ale zwracam raczej uwagę że ma kilka absolutnych klap. I życzyłbym sobie, żeby pomysł wielkości CPK nie był równie wielką klapą.


@krytyk__wartosciujacy: Tak by oddać wydatki
1) Elektrownia w Ostrołęce - wydano i zmarnowano 1,3 mld z zakładanych 6 mld
2) Tunel pod Świną - 776
  • Odpowiedz
  • 0
@krytyk__wartosciujacy: Z tego wszystkiego podsumowując to chcę napisać krótko - da się i stać nas. Jest kim to budować. Przez ostatnie kilkanaście lat obserwowałem (i myślę, że inni też) jak Polska się mocno rozwija. Także nie ma powodów by z marszu zakładać czarne scenariusze.
  • Odpowiedz
Także nie ma powodów by z marszu zakładać czarne scenariusze.


@Okcydent: Skoro nas stać, to po co już się pojawiają inwestorzy?
Ja pisałem o "pół roku" opóźnienia więc chyba tyle można poczekać. I to nie jest zakładanie czarnego scenariusza, tylko raczej.. chwila oddechu i spojrzenia z innej perspektywy.
  • Odpowiedz