Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ostatnio na głównej z płomieniem wylądował artykuł o tarnowskim biskupie Jeżu.

Jestem jedną z 82 ofiar ks Stanisława P i czynnym Mirkiem.
Zastanawiałem się czy ujawnić imię i nazwisko tego typa i wkleić zdjęcie, ale stwierdziłem że nie chce kłopotów.

Parę słów jak to wyglądało w mojej ocenie i kto najbardziej dał dupy.

Obecnie obrywa się obecnemu metropolicie Jeżowi - i słusznie, bo też ma swoje za uszami.
Jednak w mojej ocenie największą odpowiedzialność ponosi tutaj abp Skworc i prawdopodobnie ŚP Życiński. To za ich czasów działy się najgorsze rzeczy i były sygnały od wielu - a mimo wszystko olali to. Mogli coś zrobić a umyli ręce. Usprawiedliwienia jako takiego nie ma, jednak fakt jest taki że to były lata 90te i w najbardziej świętojebliwej diecezji w Polsce, rozdmuchanie tego byłoby czymś niecodziennym. Przez wielu ludzi byłoby uznaniem wprost jako "sranie do własnego gniazda" i być może nawet powszechne oburzenie - dlatego żeby to któryś z biskupów zrobił, musiałby mieć wielkie jaja jak stąd do Jowisza. Trudno usprawiedliwiać to powszechną mentalnością, ale tak rzeczywiście było. Inne czasy.

Jeż dostał w spadku ultra śmierdzące jajo i broni się jak może, bo jakby to poszło lawinowo to by poszli z torbami (przypominam 82 poszkodowanych x niechby 100-200 tysięcy odszkodowania to już się robi ponad 10 grubych baniek). Kasy diecezjom/kuriom raczej ubywa niż przybywa bo młodzi mają w dupie, a starsi po prostu naturalnie wymierają. Więc Jeż po prostu jako szef, dba o finanse swojej "firmy", ale zdecydowanie stoi to w sprzeczności z tym co głoszą na kazaniach i podczas spowiedzi.

W całej tej sprawie warto dodać, że kluczową i chyba najważniejszą rolę odegrał już ŚP ks Isakowicz Zaleski. To on jako pierwszy albo jeden z pierwszych nagłośnił całą sprawę i dlatego proces ruszył. Od strony medialnej dobrą robotę zrobił Szymon Piegza z onetu bo on się tą sprawą zajmuje od początku. Wszystkie artykuły w tej sprawie są jego. (potem część mediów raczej się powołuje na niego niż tworzy własne treści).

Co do samej sprawy - prokuratura tarnowska przesłuchiwała na potęgę ogrom ludzi (w sumie ponad 1200) i oni też zrobili dobrą robotę. Niestety - "dura lex sed lex" i mają związane ręce. Sprawa się po prostu przedawniła, mimo iż prokuratura ma twarde i niezbite dowody co robił ów księciunio.

A co robił? Szczegóły już były podawane w mediach, ale ogólnie lubił chłopców. Dziewczyny go nie interesowały, więc można raczej powiedzieć o nim pedofil-gej. Mogę się mylić, ale w gronie przesłuchiwanych byli tylko faceci. A gdzie ich było najwięcej? Oczywista rzecz: ministranci, ale nie gardził też uczniami szkoły podstawowej. Dawniej ministrantów było od zatrzęsienia, bo to była popularna forma spędzania czasu, powszechnie pochwalana przez pobożnych rodziców [przypominam - najpobożniejsza diecezja w Polsce]. Często rodzice na wycieczkę, obóz nie puszczali - ale na oazę z księdzem jak najbardziej. On jako autorytet czuł się jak pączek w maśle. Do wyboru, do koloru. Mógł przebierać jak w ulęgałkach. W skali czasu uwzlędniając zmiany parafii - daje to dużą 4 cyfrową liczbę młodych chłopaków.

Szkoda, że Stasiu nie trafił do pierdla, ale już raczej tam nie trafi. Z tego co wiem to wiedzie słodkie życie emeryta. To taki komentarz od Waszego kolegi z wykopu :-)

#kosciol #pedofilia #tarnow #katolicyzm #pedofilewiary



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Właśnie jak czytałem nazwiska biskupów zdałem sobie sprawę, że to moja diecezja i nawet zacząłem się zastanawiać, czy nie kojarzę jakiegoś księdza Stanisława z historii swojej parafii. Wiesz, byłem ministrantem, potem lektorem, więc przez chwilę jakby poczułem się blisko tego na zasadzie, że kurde, to mógłbym być ja. Nazwy czterech miejscowości wymienionych w artykule z 2021 roku nic mi nie mówiły, więc założyłem, że to bardziej góralskie tereny, bo one
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mnie zawsze ciekawi jak ktoś radzi sobie z taką akcją? Tzn chodzi mi o to co powstrzymało Cię po 18 urodzinach lub nawet teraz żeby odwiedzić tego dziadka i spuścić mu #!$%@? (wtedy za to że to zrobił a teraz za to że nie poniesie już konsekwencji) pomaga kwestia przepracowania tego? Strach przed odpowiedzialnością karną? Podejrzewam, że ja na twoim miejscu skatowałbym kogoś takiego bo nie traktowałbym go już w
  • Odpowiedz
W całej tej sprawie warto dodać, że kluczową i chyba najważniejszą rolę odegrał już ŚP ks Isakowicz Zaleski. To on jako pierwszy albo jeden z pierwszych nagłośnił całą sprawę i dlatego proces ruszył.


@mirko_anonim: Bo księża to nie pedofile
Tylko pedofile idą na księdza, bo tam im jest łatwo tak samo jak UB wysyłało agentów do seminariów
A co konkretnie Ci robili?
  • Odpowiedz