Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zarabiam 9000 netto na UOP. Potrzebuję auta na dojazdy do pracy, zajęcia, jazdę po mieście, do kumpli, rodziny. Celowałem w kompakt 12-15 letni.. Ceny jak wiadomo od 20 do 30k. Czy to głupota wziać auto od dealera na kredyt 2-4 letni z wpłatą własną? Stojąc przed decyzją zaczynam mieć obawy, ale na komunikację powoli nie mam już siły. Szukałem czegoś jak i30, auris, golf. Większość to same zjeżdzone szroty. Dramat.

#motoryzacja #samochody



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
@mirko_anonim ja właśnie sobie zarezerwowałem corollę używaną z salonu toyoty, moim zdaniem fajna opcja, jeśli chcesz auto z którym nie będziesz musiał co 2 miesiące jeździć do mechanika to serio bym patrzył po używanych z salonu. Bazowo mam rok gwarancji, ale jak będę serwisował w toyocie ta gwarancja w moim przypadku będzie trwała 5 lat, przy tych zarobkach na luzaku możesz wrzucić te 30k i wziąć jakiegoś Yarisa w hybrydzie za ~50k
3-6 miesięcznych zarobków jeśli auto nie zarabia i pokrywasz to z oszczędności. Nowe auto za stówę, ok jeśli masz takie oszczędności, ale to rok twojej pracy.
Jeśli w kredycie, to będzie ciążyć jeszcze bardziej.
Przy Twoich dochodach, jeśli nowe to celowalbym max Fiat 500, ostatnio był na wyprzedaży rocznika za 56k.
@mirko_anonim bierz jakąś toyke w hybrydzie, dowal do niej gaz albo od razu kup taką w gazie i jeździj za śrubki po mieście czy w trasie. Pozdrawia zadowolony użytkownik 1.8 Auris Hybrid w gazie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko musisz dozbierac trochę funduszy
@mirko_anonim szczerze? Weź smarta, ultra wygodne autka, z silnikami 1.0 lecą jak złe, wszędzie zaparkujesz, mało palą a mają wszystko czego potrzeba, klima, ogrzewane fotele jak lubisz, wbrew pozorom tymi po 2015 roku jeżdżą bogaci ludzie, a nie biedni których na auto nie stać, bo to auta które jednak nie mają tylnej kanapy i są specyficzne, ale szczerze bagażnik spory spokojnie dwie walizki wchodzą, Apple car play jest, karoseria plastikowa w wnętrze
@mirko_anonim: jak w 10 letnim wywali Ci awarie za 10k bo to niestety norma bo auta juz skomplikowane i naladowane to policzysz ze mialbys bez problemu na 5 rat nowego auta klasy Golfa i nie mialbys stresu to fajnie uczucie