Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka

"Emerytura Muminow - mity i mity "
Nie chce mi sie cholernie pisac tego posta bo Muminy jednak nie wzbudzaja u mnie negatywnych emocji I bardziej jest mi ich szkoda niz dzialaja mi na puder ale przez ilosc bzdur ktore Muminowa kolportuje odnosnie ich " wypracowanych emerytur musze go wrzucic .
Fakty :
Muminy wyjechaly z PL kiedy Filip mial 8 miesiecy a ze tydzien temu temu obchodzil 25 urodziny wychodzi ze spedzili za granica ( Kambodza 6 miesiecy i jakis nieokreslony czas w PL przed Kambodza) ok. 23 lat.

Wiec mamy 23 lata z hakiem pobytu a nie samej pracy. I tu pojawiaja sie pierwsze zgrzyty w narracji Muminowej bo w pewnym momencie stwierdzila ze maja przepracowane nawet 35 lat ( no ale ciezko w to uwierzyc bo Muminowa ma 48 lat wiec musiala pracowac i oplacac ZUS w wieku 13 lat a Mumin 15 lat) . No chyba ze mowila ze razem ze starym Muminem maja te 35 lat pracy do kupy ( ale nie wiem czy w ZUSie tez maja taki przelicznik jak Muminowa).
Tutaj jeszcze trzeba dodac ze z uporem maniaka powtarza ze nigdy w PL nie pracowali a na komentarz na lajcie odnosnie faktu ze to nie bylo za madre wyjezdzac do obcego kraju i otwierac biznes kiedy sie nigdy zadnego biznesu nie prowadzilo to nagle Muminowa wyskakuje z opowiescia ze maja doswiadczenie biznesowe bo prowadzili sklep w PL ( wiec w tej wersji wychodzi ze pracowali w PL). No I wez tu czlowieku zrozum o co tej pani chodzi :)
Ale wracajac do "zagranicznej wypracowanej emerytury "z kazdym lajtem byly to inne wartosci lat tej " wypracowanej emerytury".
Opcja 1. 25 lat pracy w Anglii I reszta w Szwajcarii.
No ale skoro w sumie byli za granica 23 lata to nie wiem jakim sposobem wypracowali te lata emerytury.
Opcja 2. 17 lat pracy w Anglii a reszta w Szwajcarii co daje ze byli wg logiki ok 6 lat w Szwajcarii.
Tylko na kolejnym lajcie Muminowa mowi ze byli i pracowali w Szwajcarii 3 lata :).
No ale to jest hit bo Muminowa twiedzi ze maja oboje zagraniczne emerytury z tym ze ona ma szwajcarska bo wiecej tam lat przepracowala. Czyli najpierw mowi o 25 latach pracy w Anglii a potem sama sie pograza mowiac o 3 latach pracy w Szwajcarii.
No i zeby tego bylo malo Muminowa mowi ze ona bedzie mogla juz otrzymywac szwajcarska emeryture w wieku 55 lat ( ciekawe czy Szwajcarzy o tym wiedza ;). I tu jest taka opcja ale w wieku 58 lat ale przy oplacaniu sobie 3 filaru i to raczej jest jak konto oszczednosciowe a nie emerytura co nie zmienia faktu ze w przypadku pani Muminowej bedzie to dopiero za 10 lat. No ale ona juz wie ze bedzie w wieku 55 lat dostawala szwajcarkie swiadczenia emerytalne. No i dzisiaj Muminowa pochwalila sie ze ma na tym koncie 80 000 ( nie powiedziala czego ale moze kupic sobie mieszkanie w PL wiec chyba chodzi o franki szwajcarskie)
Dorzuce jeszcze motyw pracy jako ( niby ) manager w szwalni pani Muminowej i jej ( niby) zarobkow 7500 frankow szwajcarskich. I tutaj opre sie na stwierdzeniu Filipa ktory u siebie na kanale mowil ze rodzice mieli problemy z jezykiem i komunikacja w Szwajcarii i nawet mieszkajac w tam jezdzili do pracy do Niemiec bo niemcy nie byli tak wymagajacy jak szwajcarzy.

No i kwestia samych zarobkow bo 7500 chf miesiecznie to ok 34 000 zl ( wiem ze to nie jest dobry punkt odniesienia takie przeliczanie ale Mumin twierdzil ze zakupy robili w Niemczech i ze to bylo czasami taniej niz w PL, nie jezdzili na wakacje a wyjazdy to tylko pod namiot zeby za duzo nie wydac) a teraz Muminy siedza w Kambo Raju i daja sie wyzywac od zebrakow i innych za 5 zl i czasami nawet dziekuja za te wplaty.
Mozna byloby wylapac jeszcze kilka innych niescislosci i zgrzytow w narracji o " wypracowanej NAJWYZSZEJ emeryturze" ale juz mi sie nie chce odwijac tych farmazonow i pograzac bardziej tych biednych Muminow bo sami to robia chyba najbardziej bolesnie.
BTW
Jak ktos wie jak dziala szwajcarski system emerytalny to poprosze o komentarze bo zawsze to lepiej od kogos niz samemu szukac.
  • 19
@Nightshift_: Najdłuższy post jaki przeczytałem w życiu. Ogólnie to wszystko co mówią to wsadziłbym między bajki. Po drugie, być ćwierć wieku w UK i nie nauczyć się tego języka to jest apogeum debilizmu i powinno to być umieszczone na liście ICD-10. Odnośnie ich majątku, to obstawiam maksymalnie, mieszkanie po rodzicach w Polsce oraz nie więcej niż 5-10 tysięcy dolka na koncie. Joptuba tam chyba za dużo jeszcze im nie płaci więc
@Nightshift_:

Nie chce mi sie cholernie pisac tego posta bo Muminy jednak nie wzbudzaja u mnie negatywnych emocji I bardziej jest mi ich szkoda niz dzialaja mi na puder ale przez ilosc bzdur ktore Muminowa kolportuje odnosnie ich " wypracowanych emerytur musze go wrzucic .

U mnie jednak wzbudzają negatywne emocje bo ciągle kłamią i zmieniają wersje, widać że to notoryczni kłamcy pokroju Gapy.
Nie chodzi mi o to żeby się
@Nightshift_: każdy ma inaczej, dla mnie to oni są wszyscy na jednym poziomie z Prezesem i nie odczuwam większej czy mniejszej sympatii do któregoś z "bohaterów" tego uniwersum choć z oglądaniem gniotów to już inaczej bo Gapę jeszcze zdzierżę na przewijaniu ale jak jest razem z Kamerdynerem to już nie na moje nerwy, to samo pijacki bełkot Prezia na live, no nie da się jak dla mnie. Obejrzenie Muminów żeby może
@Nightshift_: Wg mnie to oni wyjechali na Zachód od razu po wejściu do UE. Filip miał kilka miesięcy jak piszesz. Wcześniej pracowali u kogoś, później Mumin wymyślił że dorobi się prowadząc sklep, a że jest inteligentny tak na średnio to umoczył kasę i się ewakuował za granicę. Na dziecko dostawali dodatki socjalne i pewnie Muminowa kilka lat siedziała w domu z synem.
Filip ma poziom angielskiego jaki ma bo pewnie nie
@Hexenbrenner: Filip to osobna historia. Pogubiony chlopak przez nadopiekuncza matke i prostactwo ojca ktorzy probowali go wychowac go jako swoje przciwienstwo. Czyli inteligentny, oczytany, znajacy jezyki. No ale widac ze im nie wyszlo. 25 lat a czasami mam wrazenie ze jeszcze jest uczniem podstawowki.
@Nightshift_: Przecież ta para spasionych nieudaczników notorycznie wciska kłamstwa na lajwach i zmienia zeznania :). Oni sami nie wiedzą już jak kłamali.

Wczoraj na lajwie był komentarz z długiem to mumina przygasiło na chwilę a potem stwierdził, że to bzdety, kolejny donejt co sugerował o długach już szybko wyciszył.

Moim zdaniem oni narobili długów w Polsce i uciekli do UK, tam narobili syfu, długów, to uciekli do Helmuta z Szwajcarii, tam
dzisiaj Muminowa pochwalila sie ze ma na tym koncie 80 000 ( nie powiedziala czego ale moze kupic sobie mieszkanie w PL wiec chyba chodzi o franki szwajcarskie)


@Nightshift_: Proszę cię... ona nie jest jakaś super robotna i miałaby przez 3 lata odłożyć koło 80 000 franków xD? Ona jest tak samo zakłamana jak ten jej mumin.

Nie pamiętasz jak mówiła, że Mumin już pare tygodni nie pali, a potem Filip
@Nightshift_: bo moze fizycznie to on ma 25lat ale umyslowo i spolecznie to ma max 12. chlop 25lat, bez pracy zadnej, doswiadczenia zawodowego, studia jakies smieszne nie wiadomo gdzie, bez znajomych, z zerowym social skillem. no sorry, ale tak sie nie da. to jest taki typowy przyklad piwniczaka z winy swojej i rodzicow "po co byndziesz wychodzil, tam jest niebezpiecznie, siedz tu i sie ucz. byndziesz sie uczyl, dostaniesz dobro robote
@Nightshift_ - Dziwie się bardzo Tobie, ze nie wzbudzaja u Ciebie negatywnych emocji. Darek to zakłamany nierób, cwaniaczek, co ma lewe rączki do pracy,a te biznesy tylko dlatego, ze ma nadzieję, że da 100 zł, a wyciągnie 10000zł. On by się zesrał jakby miał popracować uczciwie. Nawet na lajwie u Adama gardził pracującymi uczciwie w Europie.

A muminowa czemu negatywnych nie wzgudza? Przecież typiara kłamie i jest niespójna. Jak Adam sie śmiał
@MWittmann: nie znam ich historii wiec tez z gory nie zakladam ze sa zli. Raczej jezeli mialbym ich gdzies sklasyfikowac to raczej w kategorii ludzi z jakims defektem np malo sprytni i ponad norme naiwni. A to na pewno nie ta sama kategoria co Gapa, Parobek i Migotka. Bo ci to cwaniaki, kretacze i naciagacze po prostu z charakteru. A swiat Muminow to prostota i prostactwo w czystej postaci
@MWittmann: I jeszcze jedna rzecz za ktora mozna plusowac Muminow to fakt ze jako rodzina trzymaja sie razem i te wiezi sa dosc silne ( czasami nawet sprawiaja wrazenie rodziny dysfunkcyjnej ) w przeciwienstwie do takiego Gapy ktory nie widzial swojej corki juz ponad 5 lat albo Parobki u ktorych bieda zaczyna piszczec to wymyslili ze jada do Bulgarii pomagac rodzicom bo sie rodzice starzeja.