Wpis z mikrobloga

Chcę sobie kupić samochód używany, opel astra k w automacie. Jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o mechanikę samochodową itp. Widziałem ostatnio fajny model i wydaje mi się, że wszystko było w nim w porządku. Jedyna rzecz, to że lekko znosił w prawo. Właściciel mówił, że miał lekką szkodę, uderzył podczas parkowania lewym przednim bokiem (zderzakiem) w inny samochód. Zostało to zamalowane, widziałem zdjęcia i wygląda to ok. Czy jak pójdę do mechanika opla to będzie w stanie mi powiedzieć, czy to znoszenie w bok to tylko zbieżność, lub inna nieszkodliwa rzecz? Czy na przykład jakieś elementy stałe zostały uszkodzone?

#samochody #auta #otomoto #samochodyuzywane #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #opel #astra #astrak
  • 9
@jedrek1212: Po pierwsze trzeba sprawdzić geometrie. To że auto delikatnie ściąga to równie dobrze może być opona lub lekko trzymający któryś klocek hamulcowy. Niestety to jest takie internetowe wróżenie z fusów.

Jeśli rzeczywiście szkoda była taka jak mówi właściciel to ona nie wpłynęła na geometrie auta
@jedrek1212 Już pomijając osobiste obrzydzenie do aut tego koncernu, to odradzam ten model, cierpi na jakieś absurdalne usterki, które są drogie w usunięciu. Szczególnie jak ognia unikać tego diesla 1.5 po 2019 roku produkcji.
@Jacques-Pierre Przy tym dizlu 1.5 notorycznie usterki osprzętu silnika, padające zawory sterujące doładowaniem, padające czujniki NOx, sprzęgła i pompy sprzęgła potrafiące rozlecieć się przy śmiesznych przebiegach. Te awarie powodują szybkie degradacje dpf, co ciągnie usterki dalej, Podzespołów które wymieniłem nie ma w zamiennikach, a oryginałów też nie ma na miejscu, tylko trzeba czekać w przypadku sprzęgła 2 miesiące na same graty, oczywiście w zaporowej cenie. Często wysypują się tylne amortyzatory, których długi