Wpis z mikrobloga

#youtube
Ciekawa sprawa mirasy. Od dawna mam YT premium, ale adblock zawsze sobie pracowal w tle.
No i od jakiegos czasu zauwazylem ze yt poprostu laguje mi jak #!$%@? i tylko YT. Wykopy, csy czy cyberpunki chodza swietnie, yt zamula.
I to w taki sposob ze przesuwajac po pasku celem podejrzenia klatek wszystko jakby spadalo do 3fps, a filmy potrafily sie wczytywac jakbym mial internet 6, a nie 600mb/s
Od razu dodam ze na iphonie ktory ma ten sam internet wszystko chodzilo plynnie, a na przegladarce nie.
Siedzialem wlasnie i kombinowalem co jest nie tak ze laguje mi tylko jedna strona i sprobowalem wylaczyc adblocka. I o dziwo od razu zaczela dzialac plynnie jak wszystko inne. Wychodzi na to ze yt proboje bardzo skutecznie wypchac adblocka zeby wcisnac swoje premium.
Mial ktos tak jeszcze? Ktos doszedl do podobnych wnioskow?
  • 8
@NexciaK: No i sobie sam odpowiedziałeś. Chrome to jeden z większych syfów jeżeli chodzi o przeglądarkę i google mocno trzyma na nim rękę. Ja używam abblocka na firefoxie i zero lagów. Są lepsze przeglądarki, a przynajmniej mniej zasyfione i mniej agresywne, niż chrome.
@MxS89: No tak, ale nie wydaje mi sie zeby byla to kwestia przegladarki per se, tylko jest to dzialanie kierowane.

Ostatnio trafilem na reklame przegladarki z VPN i appkami z boku takimi jak whatsapp, ale kuzwa nie pamietam gdzie.
@NexciaK: To jest kwestia przeglądarki. Silnik chrom za niedługo przechodzi na Manifest V3, a tam google chce się rozprawić z wszelkimi blokerami reklam. Czyli wszystkie przeglądarki na chrominium będą de facto pozbawione możliwości łatwego blokowania reklam. Czyli Edge, Brave (chociaż w tym przypadku raczej będą domyślnie blokować reklamy), Vivaldi i Opera. Jest sporo przeglądarek lepszych lub gorszych na rynku. Ja od zawsze praktycznie siedzę na Firefox i żadnych dziwnych sytuacji nie