Wpis z mikrobloga

Mirki, mam działkę kupioną jakiś czas temu. Nie ma tam nic oprócz wiatru. Na dziś jest to inwestycja ale chciałbym ją doprowadzić do takiego stanu aby w razie przypływu większej gotówki stawiać dom w miarę jak najszybciej.
Jak ogarnąć temat prądu? Jakieś specjalne przyłącze do działki na zasadzie "postawcie skrzynkę teraz a jak będę potrzebował to podłączycie zasilanie"? Linię mam wzdłuż działki, operator Enea.
#budowadomu #elektryka #dzialka #enea
  • 8
  • Odpowiedz
"postawcie skrzynkę teraz a jak będę potrzebował to podłączycie zasilanie"


@miklo: robisz to metodą na blaszak

stawiasz blaszany garaż ze zgłoszeniem do starostwa i występujesz o warunki przyłączeniowe podłączenia prądu do tegoż właśnie blasaka

zakład energetyki nie podepnie ci prądu do pustej działki, musi być coś na niej
  • Odpowiedz
@miklo: żeby nie ciągnąć prądu budowlanego, postawił bym najprostszy blaszak i do niego robił przyłącze (najlepiej to dopytaj się jakiego lokalnego elektryka, co tam u was przejdzie).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Catmmando

zakład energetyki nie podepnie ci prądu do pustej działki, musi być coś na niej


A co robią skrzynki postawione przy działkach które w zasadzie wczoraj były łąką/polem? Pytanie bez sarkazmu, nie znam się na tym totalnie.
  • Odpowiedz
@miklo: po pierwsze, czy działka jest budowlana i czy jest mpzp. Nie wiem jaki dokumenty są wymagane przez enea, ale niektóre dokumenty urzędowe są ważne 3 miesiące, więc wyrabianie ich na zapas może być bez sensu. Ale z drugie strony jest to jakaś podkładka, bo wiesz co masz i jak będzie potrzeba to dostaniesz to samo z aktualną datą. Wydaje mi się, że teraz jest wymagana skrzynka i licznik zamontowany w
  • Odpowiedz
@miklo: ktoś może mieć już wydane pozwolenie na budowę czegoś ale nie zaczął budowy, i na tej podstawie energetyka postawiła mu skrzynkę,

ktoś mógł też właśnie zgłosić zamiar budowy blaszaka/garażu/domka letniskowego i na podstawie zgłoszenia energa postawiła skrzynkę (ale na działce nic nie zaczął robić)

też jak są np. trzy działki obok siebie, to energetyka potrafi postawić jedną skrzynkę dla kilku posesji
  • Odpowiedz
A co robią skrzynki postawione przy działkach które w zasadzie wczoraj były łąką/polem?


@miklo: to sa zazwyczaj puste skrzynki, bez licznika. Postaw blaszak, ze niby sobie weekendowo tam chilllujesz, jak podlaczysz budowlany, to co 2 miechy prawie 250pln za samo to ze masz prad! Bez zadnego zużytego kwh! Zlodzieje #!$%@?!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@FilipWWL budowlana z MPZP. Myślałem o tym aby postawili samą skrzynkę bez licznika co pewnie zajmie jaśniepaństwu rok a jak ruszy budowa to wniosek o licznik.
  • Odpowiedz