Wpis z mikrobloga

W końcówce godziny zero z Tomkiem Czajką wspomina on że lubi posłuchać sobie wykładów z zagranicznych uczelni. Jako szary studenciak się zainteresowałem tematem próbując spojrzeć jak to wygląda w Polsce. Na swojej uczelni widzę że jest potężna infrastruktura pod to- są kamery, mikrofony itp, ale wykorzystywane są do spotkań na teams w ramach współprac uczelni xd Poszukałem czy coś jest w internecie, to jedyne co poznajdowałem to albo: wykłady jakiś domorosłych twórców z domu, cała masa katolickich wykładów, TEDy i jakieś pojedyńcze wykłady sprzed 6-10 lat. Publiczne uczelnie, z naszych pieniędzy, i nie udostępniają wykładów swoich pracowników. Przecież to darmowa promocja nie tylko dla uczelni ale i dla samych pracowników, bo może jakaś ich teza wbije się w viral niczym zakup kampera przez Jacka Walkiewicza. Znając jednak te betony uczelniane bojące się udostępnić prezentację przed egzaminem, bo to ich własność intelektualna (a wszystkie zdjęcia i definicje i tak z neta, bez źródeł) boją się że stracą cokolwiek. I to prawda że wielu by straciło- bo by wyszły czasami braki, ale myślę że znacznie częściej dążyłoby to do dyskusji i poszerzania wiedzy zwykłych odbiorców. Niech nawet te uczelnie selekcjonują osoby, wybierają tych którzy są najciekawsi i mają cokolwiek do opowiedzenia i wstawiają 5-10 takich wykładów na semestr. Pomnóżmy to przez liczbę uczelni i będziemy mieli całą bazę edukacji dostępnej ogólnie. Sam w zeszłym semestrze miałem wykład z gościem od symulacji biznesowych, który nam tłumaczył teorię gier na przykładzie filmu "21" i grze która polegała na skazaniu więźniów, i było to tak świetnie wytłumaczone że większość osób myślących byłoby zafascynowane tematem. No drogie uczelnie, just do it! Ile w Polsce jest fizyków, a ile osób ogląda wykłady Dragana gdy są gdziekolwiek udostępniane? No właśnie. #kanalzero #edukacja #studia #studbaza #wiedza #polska
michalxd21 - W końcówce godziny zero z Tomkiem Czajką wspomina on że lubi posłuchać s...

źródło: obraz_2024-02-10_142935673

Pobierz
  • 4
@michalxd21: no tez patrze ze te zagraniczne uczelnie nagrywaja pewnie po ang/hiszpansku a polskim uczelniom szkoda czasu na moderowanie tego dla tysiaca wyswietlen xDD
tez dochodzi tutaj myslenie ze pewnie jak udostepnia wszytskie wyklady to studenciaki nie beda chodzic xDD
@razdwatrzy55: wiesz, nie chodzi mi o to by przerabiać cały program mechatroniki, tylko wyłapujesz takiego X żeby w ciągu 30 minut opowiedział tą teorię gier. W zeszłym roku też byłem na spotkaniu z byłym prezesem polskiej ogromnej spółki, który po odwołaniu ze stanowiska mówi że ma to już w piździe, swoje zarobił, a teraz chce jedynie przekazać wiedzę i żeby nie zdziadzieć poszedł na uczelnie pracować z młodymi. I z 1,5h