Wpis z mikrobloga

Zamówiłem 1 litr oleju VW 504.00 0W-30. Postanowiłem, że o ile w jesień, zimę, wiosnę będę zalewać auto olejem VW 508 0W-20 (+ kapkę molibdenu), o tyle przy wymianie oleju poprzedzającej lato (maj, lub ewentualnie druga połowa kwietnia) oprócz 0W-20 zaleję także 0.5 litra 0W-30 (+ małą kapkę moli), to powinno mi wyjść na lato bardziej 0W-22.
To taka jednolitrowa butelka starczy na dwa sezony letnie. Dodam, że w czerwcu szykuje mi się wyjazd do Neapolu.

#samochody #motoryzacja #skoda #olej #warsztat #mechanikasamochodowa
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@r5678: Mam pakiet na bezdroża w tym szeroką osłonę pod spodem + pełną konserwację podwozia.

Jakoś przed środkiem zimy (styczeń) w dniu w którym nie ma przymrozków, staram się myjką automatyczną przejechać możliwie jak najbardziej po dole, a potem wjeżdżam do cieplejszego miejsca by szybciej wyschło.

Na koniec zimy (kwiecień) daję na profesjonalne sprawdzenie stanu konserwacji podwozia w tym ponowne dokładniejsze przemycie, oraz ewentualne poprawki konserwacji.

Także wkrótce będę mieć
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: konserwacja podwozia to na jakiej zasadzie? z tego co wiem dość skuteczny jest fluidfilm i to się kompresorem natryskuje.

automatyczną tzn z opcją mycia podwozia na stacji? czy taka bezobsługowa na karte/monety? brakuje takich końcówek z kółkami co można wjechać pod samochód, tak jedynie przy prograch można umyć i tył. karoseria to tam mało istotna ale podwozie już nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: Sorry, już nie mogę edytować, chodziło mi o samoobsługową stację na monety / żetony.

A wiesz co aż takim specjalistą nie jestem od tego. To co zrobiłem, to na następny dzień po wyjeździe z salonu dałem na taką podstawową konserwację podwozia do swojego warsztatu. Po kolejnych paru tysiącach dałem na dokładną u pana z tego filmiku, trochę mnie to więcej kosztowało, ale myślę, że było warto. Filmik swoją drogą
Adamfabiarz - @r5678: Sorry, już nie mogę edytować, chodziło mi o samoobsługową stacj...
  • Odpowiedz