Wpis z mikrobloga

@Bombonier: Wywalone mam w linuxa, jedyne na czym mi zależy to workflow, w którym jednym kliknięciem klawiatury jestem w stanie dostać się w dowolne miejsce w systemie. A takie coś oferuje tylko linux z tiling window managerami.

Nie wyobrażam sobie pracować na windowsie i tysiące razy dziennie klikać alt+tab żeby trafić w jakieś miejsce.
jedyny plus Linuxa jest taki, że na większości cloudów, ci/CD itp. jest za darmo. Za Windowsa każą licencjeę płacić


@Romska_Palo_Ul_Laputa: nie znasz się to się nie udzielaj. Używa się linuxa a raczej basha bo działa, Windowsa nikt nie bierze nawet pod uwagę bo się nie nadaje. Porównaj sobie cenę ec2 w AWS na sles czy red hat do Windowsa
biedny nie potrafi przesiąść się na Linuxa albo zazdrości. Tak to normalne, że pasjonaci co se ogarnęli tego ciężkiego Linuxa i pracują szybciej pod nim chcą wiedzieć czy firma IT daje wolność wyboru najwygodniejszego narzędzia. Czy wpisze ssh czy będzei musiał instalować putty xd aby wbić na serwery firmy, które stoją pod Linuxem
  • 0
Linux jest darmowy, tylko wtedy gdy Twój czas jest bezwartościowy


@pastarri: Akurat mój czas jest bezwartościowy, także mogę używać.

Nie wyobrażam sobie pracować na windowsie i tysiące razy dziennie klikać alt+tab żeby trafić w jakieś miejsce.


@a_jozewic: Windows tez ma swoje tiling managery.

: ja tam dzięki Linuksowi zarabiam grubą kasę, jak chcesz możesz mnie nazywać fanboyem, biedaku xD


@Djelon: No dobra fanboyu (σ ͜ʖ
Windows tez ma swoje tiling managery


@Bombonier: Z dużo mniejszym wsparciem społeczności więc zamiast pracować marnujesz czas bo chesz być inny niż wszyscy. To samo z terminalem. Każda dokumentacja jest robiona pod unixowy terminal i dopiero potem ewentualnie pod windowsa. Takiego tmuxa nawet nie odpalisz,

I już nawet nie chce mi się pisać o rzeczach takich jak reklamy tiktoka w menu start bo to jest jakiś żart