Wpis z mikrobloga

Jakie są realne warunki na stokach typu Szczyrk, Zieleniec, Białka? Na kamerach niby widać że ludzie jeżdżą, ale ta pogoda nie wygląda zachęcająco
#narty
  • 16
@Piotr--K: no mordo, austria sie konczy tam gdzie zachodnie alpy zaczynaja (mowie o wysokosci polozenia resortow i sredniej wysokosci npm polozenia tras), tak - rozumiem, ze w austrii sa lodowce i na nich jezdze nawet w maju.

solden i ischgl ma podejscie tylko
@Piotr--K: ale pod kątem samych tras czy ogólnie spędzenia czasu na nartach? Val Thorens nie ma najlepszych tras, ale ma stos innych zalet.

Szczerze mówiąc po trasach nie byłbym w stanie, bo przez 10 lat zrobiłem kosmiczny progres i inaczej to postrzegam co było wtedy. Wroce z siłowni to zrobie zestwienie. Szczerze mówiąc planowalem to zrobić na potrzeby własne
@Piotr--K:

1. Val Thorens
2. Alpe dhuez
3. La plagne / les arc
4. Verbier
5. Sella ronda
6. Ischgl
7. St Anton
8. Les Deux Alpes
9. Solden
10. Laax
10. Serre Chevalier
11. Passo tonale
12. Sestiere / montegenevro
13. Aprica (jest super, ale to mikro resort)
14. Zillertal
15. Marilevia 1400 (madonna)
16. Nassfeld
17. Chopok

Wcisnąłem laax na 10, nie chce mi się iterowac całości. Drobnicy Austriackiej
@Piotr--K: gdybys był zainteresowany to oceniałem całokształt oferty ośrodka.

Przede wszystkim ilość tras, średnia wysokość npm i "rzeczy do robienia na nartach i sniegu" (polecam tory saneczkowe i inne).

Po drugie infrastrukture oczywiście przede wszystkim narciarska, najbardziej w cenie są wyciągi długie, szybkie, zwłaszcza krzesla (bo możesz jeździć cały czas nic nie przepinać. W ischgl sa prawie same krzesła. W alpe dhuez sa debilne gondole bez możliwości spoczecia i jeszcze trzeba
@hyatt: byłem teraz dwa dni w białce (bo już miałem zaplanowany wyjazd i noclegi bez możliwości odwołania) i było średnio, dało się coś pojeździć na początku dnia, ale śnieg na tyle miękki, że bardzo szybko się stoki rozjeżdżały i potem już walka z muldami