Wpis z mikrobloga

Rolników jest coraz mniej jako grupa zawodowa i jakoś nikt nie chce być rolnikiem a niby mają tak zajebiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@matkaPewnegoMirka: xD Rolników jest coraz mniej bo cena ziemi rolnej jest już w stratosferze (przebijamy już średnio 65k PLN za hektar w całej Polsce - w 1992 to było średnio 500 PLN po uwzględnieniu inflacji, wzrost 130x, o wiele większy niż mieszkania), a jest
byle wsiór z podlaskiego końca świata ma ciągnik w cenie kawalerki w Warszawie. Do tego dopłaty z UE i innych instytucji. Ponadto dopłacam im KRUS. A szkoda gadać.


@Scybulko: Takie komentarze pokazują tylko skalę odrealnienia niektórych, ewentualnie łykania standardowego "obrzydzania elektoratowi protestującej grupy", czyli zupełnie to samo, co robił ten brzydki PiS. Ten "byle wsiór" ma najpewniej 100+ hektarów. O właścicielu zakładu z kilkoma maszynami CNC w cenie "trochę" większych mieszkań
ja nie mam nic przeciwko polskim rolnikom, oprócz tego że nie płacą zusu sprawiedliwie z resztą społeczeństwa


@PomidorovaLova: twój komentarz wyżej sugeruje coś kompletnie innego. Jest złośliwy i prześmiewczy, nie wygląda jakby to było obojętne lub chodziło o KRUS.
via Android
  • 0
@wioslarz-umyslow Niw powinni być. Ale co przez 8 lat Polski rolnik robił, kiedy rząd PiS negocjował i później podpisywał Zielony Ład? Nagle po 2 miesiącach nowy rząd ma z czegoś się wycofywać, co wcześniejszemu rządowi pasowało? No ja już wiem, przecież to blokuje drogi NSZZ Solidarność, polityczne łachudry PiS z NSZZ Solidarność (σ ͜ʖσ)
@Scybulko: skoro mają tak dobrze to może zmień branże, przecież to takie proste...
Dzbanie to że ma ciągnik za kilkaset tysięcy oznacza że dobrze mu się wiedzie? Gdy wchodzisz do januszexu to zwracasz uwagę że ma maszyny CNC warte kilkaset tysięcy? To chyba normalne że podstawowe narzędzie pracy jest drogie. Masz zerowe pojęcie o rolnictwie ale dam Ci przykład, tona pszenicy przed wojną czyli przed podwyżkami cen nawozów,paliw kosztowała 800-900zl a
@Kempes: no tak. Bo Po miastach przecież dalej jeżdżą wylaczne tramwaje konstal i Jelcze ogórki, na budowach ziły, koparki ostrowek i dzwigi ZREMB, a w transporcie robury i liazy, ty jeździsz maluchem i gul ci skacze ze sąsiad kupil skode fortepian.
@Scybulko

@Sowa12345 byle wsiór z podlaskiego końca świata ma ciągnik w cenie kawalerki w Warszawie. Do tego dopłaty z UE i innych instytucji. Ponadto dopłacam im KRUS. A szkoda gadać.


Tyle głupot w jednym miejscu, ale tak to jest jak sie na wsi nie było. Plusuja pewnie osoby ktore kurczaka jedynie w kreskowce widzialo.