Wpis z mikrobloga

#sejm jak wiadomo, przemocy wobec dzieci dopuszczają się jedynie pary jednopłciowe, nikt nie słyszał o przypadkach dzieci doświadczających przemocy ze strony rodziców w związkach hetero
  • 39
  • Odpowiedz
@hypnodancer no nie, ale jakby ich nie było to by było mniej przypadków przemocy.

To jest tak jakbyś postulował dopuszczenie jeżdżenia po pijaku bo na trzeźwo ludzie też powodują wypadki
  • Odpowiedz
  • 15
@useradam: eee nie? Jak na to wpadłeś? Jakby pociągnąć Twoją argumentację, to można byłoby powiedzieć, że gdyby nie było związków różnopłciowych, to w ogóle nie byłoby przemocy wobec dzieci
  • Odpowiedz
@hypnodancer: chodzi o statystykę, osób hetero jest więcej więc wiadomo że statystycznie będzie pojawiało się więcej przypadków przemocy wobec dzieci a par homoseksualnych jest mniej więc niby jest mniej przypadków przemocy, ale jak sobie to wyliczysz to częściej przemoc będzie występować u par homoseksualnych (biorąc pod uwagę ich liczbę do % przypadków przemocy) mimo że są w mniejszości porównując z hetero, czysta logika @useradam
  • Odpowiedz
@Mrtrue:

ale jak sobie to wyliczysz to częściej przemoc będzie występować u par homoseksualnych (biorąc pod uwagę ich liczbę do % przypadków przemocy)


Jestem gotów się założyć o co chcesz że jest na odwrót
  • Odpowiedz
@Mandarex: Ten typ danych jest zawsze "do interpretacji" bo badania odnośnie przemocy domowej są trudne do przeprowadzenia. Pojawiają się problemy co klasyfikować jako przemoc domową, jak zbierać dane, itp. Wiem że to nie to samo ale nie znalazłem lepszych badań.

W związkach par homoseksualnych (badania USA, 2010) jest nieznacznie więcej przemocy niż w związkach nieheteronormatywnych szczególnie w kobieta-kobieta. Nie wiem czy przemoc wobec partnera = przemoc wobec dziecka w każdym przypadku,
  • Odpowiedz