Wpis z mikrobloga

Wszystkim rolnikom życzę, żeby wreszcie zaczęli płacić ubezpieczenie społeczne jak normalni ludzie i przestali okradać państwo na dopłatach do ich gównointeresu, częstokroć na działkach wielkości 4 miejsc parkingowych na glebie o jakości kiepskiego asfaltu.

Daily reminder że rolnicy to druga najbardziej roszczeniowa grupa szkodników w polskiej polityce, zaraz po emerytach.

#neuropa #4konserwy #rolnictwo #protest #polityka
  • 25
  • Odpowiedz
@Szary_Anon: W Polsce rolnictwo to jest patologia: 15% ludzi pracuje w rolnictwie, sektorze który stanowi ledwie 5% PKB. Co jest ewenementem w Europie, gdzie w rolnictwie pracuje ledwie 5% ludzi.
  • Odpowiedz
Jeżeli nie pracuje gdzie indziej, to jest rolnikiem


@kurczok: Masa osób właśnie pracuje gdzie indziej, a dzięki temu, że mają ten hektar figurują jako rolnicy i mogą płacić krus. Zmienić definicję rolnika i zobaczysz, że wcale nie odbiegamy dużo od innych państw i nagle się okaże, że średnia wielkość gospodarstwa w Polsce jest większa, niż to co się dzisiaj podaje.
  • Odpowiedz
@kurczok: A czy ja baranie piszę, że nie jest? Podaję ci przykład, czemu w Polsce są takie, a nie inne statystyki odnośnie ilości rolników i wielkości gospodarstw. A są takie nie przez rolników, tylko przez różnych januszy biznesu, którzy prowadzą warsztat samochodowy, czy #!$%@? wie co innego robią, ale płacą krus, bo im państwo na to pozwala. Ja jebe...
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy nie moga płacić krusu jeżeli mają jednoosobowa działalność gospodarczą lub są na uop ( ) lub przekraczają określony dochód z etatu niższy niż najniższa krajowa
  • Odpowiedz
Odpowiadasz na komentarz, że rolnictwo to patologia kontrą odwoływania się do statystyk.


@kurczok: Bo tumanie piszesz, że jest patologią i podajesz jako argument przekłamane statystyki. Jak ci wyjaśniam, skąd się biorą te statystyki i czemu są przekłamane, to dalej mówisz, że jest patologia, bo jest patologia. Skończ się oklauniać.
  • Odpowiedz
@idefikx: Ale ja wiem o tym. Podam przykład, znam jednego gościa, który ma 2 hektary, które wydzierżawia. Na co dzień robi w brukarce i jest w krusie. Dostał jakiś czas temu dotację na minikoparkę w ramach działalności pozarolniczej. Jak to ma wszystko w papierach poukładane, to nie wiem, ale takich jak on jest cała masa i figurują jako rolnicy, a często nawet ciągnika nie mają.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Bo tumanie jest patologią, a jako argument podaję statystyki, które są skutkiem tej patologii. Bo zupełnie nieistotne jest, czy rolnik jest rolnikiem, bo faktycznie uprawia ziemie, czy jest rolnikiem, bo ma hektar ugoru dzięki któremu może januszować. Rozdrobnienie gruntów rolnych jest jedną z przyczyn niskiej wydajności polskiego rolnictwa
  • Odpowiedz
W Polsce rolnictwo to jest patologia: 15% ludzi pracuje w rolnictwie, sektorze który stanowi ledwie 5% PKB. Co jest ewenementem w Europie, gdzie w rolnictwie pracuje ledwie 5% ludzi.


@kurczok: 2.2% stanowi pkb xd
  • Odpowiedz