Wpis z mikrobloga

@Polasz: z tą Belgią bym się tak nie rozpędzał bo 80% domostw jednorodzinnych używa w swoich kranach, również kuchennych wody deszczowej magazynowanej w podziemnych zbiornikach, gdzie zakłada się jedynie filtr gąbkowy na pompie i ewentualnie używa filtrów typu brita w dzbankach, a do picia i gotowania kupuje się wodę źródlaną. Woda jest w Belgii na tyle droga, że wodę z sieci włącza się jedynie podczas letniej suszy kiedy przez 2 miesiące
@sebek1987: ale nie trzeba parskać śmiechem tylko sprawdzić sobie opady deszczu każdego roku i sprawdzić ile spadło deszczu. Jeśli nie pada deszcz nie napełniają się zbiorniki wody deszczowej więc są suche i w okresie lipiec, sierpień, wrzesień taka sytuacja występuje od roku 2018. Susza meteorologiczna to nie jest zjawisko szczególne w Belgii, a występuje także w Polsce. We Flandrii co roku występuje susza meteorologiczna która stanowi największy problem dla rolnictwa, dlatego
@FuriousViking współczuję znajomych ale nadal nie wiem o jakich zbiornikach mowa. Tak jak mówię mam dom, znajomi mają domy i nikt nie ma zbiornika, każdy ma wodę z sieci. Za wodę place 140€ raz na 3 miesiące i co roku troszkę zwrotu dostaję więc droga też nie jest. W każdym z krajów ościennych jest droższa.
@sebek1987: To nie są moi znajomi, po prostu poznałem wielu Polaków siłą rzeczy pracując i mieszkając w Belgii.

Buduję tutaj zbiorniki od 2017 roku, są to tzw zbiorniki małej retencji, które w Belgii są budowane już od ponad 50 lat. Są to najczęściej zbiorniki betonowe umiejscowione bezpośrednio pod domami- jeśli pozwalają na to warunki gruntowe- najczęściej nad morzem i w pasie wybrzeża, lub zbiorniki podziemne umiejscowione w podwórku. To zależy także
z tą Belgią bym się tak nie rozpędzał bo 80% domostw jednorodzinnych używa w swoich kranach, również kuchennych wody deszczowej magazynowanej w podziemnych zbiornikach (…)


@FuriousViking: ja nie mieszkam w belgii ale widac odrazu ze wysuwasz jakies wnioski z dupy zeby zablysnac, troche zalatuje slynnym „bledem przezywalnosci” XD
@FuriousViking co XD możesz podać realny przykład kto lub w jakim regionie Belgii tak się robi? Przecież te waterputy są podłączone właściwie tylko do spłuczki w toaletach. I sam też robiłem w budowlance i takich cudów nie widziałem i o nich nie słyszałem
Tym bardziej że nawet na Vlaanderen.be masz napisane do czego używa się tej wody a do czego nie xd
No i wszystkie nowe domy miały waterputy bo są wymagane