Wpis z mikrobloga

Bardzo fajny i przedewszystkim budujacy wywiad z polskim cyber-zolnierzem. Okazuje sie, ze wojna z kacapami juz trwa i w ostatnim czasie jestesmy najbardziej atakowanym krajem na Swiecie... Na szczescie chlopaki maja swietnie rozpracowane grupy hackerskie powiazane z GRU i innymi sluzbami. Skutecznie odpierajac ataki.

Duzo insiderskich ciekawostek, kryptografia kwantowa, honey pots itd. Mamy najlepsza ekipe ever :) Pelen szacun! Marian Rejewski, Henryk Zygalski i Jerzy Różycki byliby dumni!

#wojna #ukraina #rosja #cyberbezpieczenstwo #informatyk15k
Borg-Net - Bardzo fajny i przedewszystkim budujacy wywiad z polskim cyber-zolnierzem....
  • 25
@revente i fajnopolakow z ukraincami na czele z kilkoma bardzo znanymi typu bajzelman z ukraińskiej propagandy. Wszędzie widzicie tylko ruskie onuce, ale o ukrainskich milczycie. To jest mój kraj i nie mam chęci sponsorować ze swoich podatków, których place od #!$%@? na kobiety z dziećmi, które tylko się tu rejestrują dla 800+ i opieki zdrowotnej mieszkając na Ukrainie
  • 1
@Zakala_Wadowic: nie wiem :) ale jakis czas temu chinczykom udalo sie dokonac transmisji danych z satelity na odleglosc 1000 kilosow. Uzyli do tego splatanych fotonow co same w sobie zabezpiecza taka transmisje. A z kryptografia kwantowa to chodzilo mi o algorytm faktoryzacji Shora, ktory na komputerze kwantowym crackuje tradycyjne zabezpieczenia kryptograficzne czyli troche w druga manke i pewnie do tego pijesz ;)
To jest mój kraj i nie mam chęci sponsorować ze swoich podatków, których place od #!$%@? na kobiety z dziećmi, które tylko się tu rejestrują dla 800+ i opieki zdrowotnej mieszkając na Ukrainie


@Matti28: To jest nasz kraj i jak Ci się nie podoba demokracja to możesz jechać do rosji zamiast siać ruską propagandę w demokratycznym kraju ptysiu.