Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czytam o problemie jakim są zbyt wysokie kwalifikacje na dane stanowisko pracy. Czy osoba o wyższym wykształceniu może być traktowana normalnie czy będzie izolowana przez innych pracowników w swojej pracy?

#psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim jako mgr inżynier z kilkuletnim doświadczeniem w sporych projektach na wszystkich ich etapach mogę stwierdzić, że praca fizyczna - nie że kopanie u siebie w ogródku, tylko zawodowo - raczej Cię strasznie zmęczy.
Ja miałem okazję pracować jako marynarz. Kilka tygodni łącznie tak naprawdę. Tragedia. Głównie przez to, że jesteś traktowany jak debil i pracujesz z debilami - akurat z Rumunami. Nie polecam.
@mirko_anonim: Zależy czy jesteś samochwałą, zależy od cech charakteru, wyglądu, zależy od stopnia zaburzeń psychicznych etc. W naukach społecznych raczej nie znajdziesz pojedynczej korelacji stu procentowej.

Tak, to prawda. W naukach społecznych, w tym w psychologii, socjologii czy ekonomii, rzadko kiedy można znaleźć pojedynczą korelację o wartości stu procentowej. Korelacje w tych dziedzinach zazwyczaj oscylują wokół pewnego poziomu pewności, ale nie są absolutnie pewne. Wynika to z wielu czynników, takich jak
@DEMONzSZAFY: Różnie. Finanse, księgowość, analityka, quant. Generalnie każdy znalazł ostatecznie dobrze płatną robotę więc to nie powinno powstrzymywać przed robieniem. Ale kilka akcji mieli, gdzie rozmowy ochładzały się po tym jak zobaczyli wpisany doktorat. A jednemu wprost przekazali, że jest przekwalifikowany ;)