Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie jak przeciwnicy CPK mówią, że nikt z Krakowa, Wrocławia czy Poznania nie będzie chciał latać z Baranowa, kiedy jednocześnie często żeby dolecieć np. do Helsinek to trzeba mieć przesiadkę np. w Kopenhadze albo w Oslo.

Ja nie raz musiałem się przesiadać w Wiedniu, Oslo albo na innym lotnisku, bo nie było bezpośredniego dobrego połączenia
100x wolałbym pojechać sobie koleją do Baranowa w 2h i mieć bezpośredni lot niż przesiadać się nie wiadomo gdzie

#kanalzero #cpk #bekazlewactwa #4konserwy #
  • 31
Śmieszy mnie jak przeciwnicy CPK mówią, że nikt z Krakowa, Wrocławia czy Poznania nie będzie chciał latać z Baranowa


@damienbudzik: Mnie śmieszą ci mityczni "przeciwnicy CPK". Chętnie bym się dowiedział kto konkretnie tak twierdzi bo jak na razie to chochoł, czyli nikt tak nie twierdzi, ale sobie to wymyśliłeś bo łatwo zaorać.
@damienbudzik:

bo baza pasażerów będzie większa jak sobie będziemy liczyć całą Polskę zamiast Krakowa, Wrocławia, Warszawy lub Gdańska


Kult cargo. Z Krakowa nie lataja ludzie tylko z Krakowa, a ze slaska, malopolski, podkarpacia. Tak samo z innymi miastami. O ile czas dojazdu nie bedzie nizszy do baranowa, a nie bedzie przez lata, a mozliwe ze nigdy, nikt nie wybierze takiego lotniska majac lokalna alternatywe.

CPK to taka mierzeia max. 41mld planowane
100x wolałbym pojechać sobie koleją do Baranowa w 2h i mieć bezpośredni lot niż przesiadać się nie wiadomo gdzie


@damienbudzik: ale jaką koleją? Przecież już zmienili zdanie i będziesz latał LOTem, bo jak byś jeździł pociągiem, to CPK by miał za mało pasażerów xD

Jak miałeś przesiadkę w CPH lub OSL to pewnie leciałeś do Bergen, Trondheim czy Tromso. Nie spodziewaj się, że Baranów będzie pokrywał lotami każde lotnisko w Norwegii.
bo baza pasażerów będzie większa jak sobie będziemy liczyć całą Polskę zamiast Krakowa, Wrocławia, Warszawy lub Gdańska


@damienbudzik: w jaki sposób będzie nagle większa? Sugerujesz, że linie lotnicze zrezygnują z lotów na innych lotniskach? Te lotniska zostaną zabite? To sugerujesz? Nie wiem skąd też przekonanie, że przesiadka z pociągu z Gdańska, na samolot w Baranowie miałaby być jakkolwiek bardziej wygodna od przesiadki na drugi samolot we Frankfurcie. Tu odrywam uczucia patriotyczne,