Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć. Pytanie do mirków z tagu #wazektomia - bardzo mocno zastanawiałem się nad zabiegiem i doszedłem do wniosku że zamiast się pociąć, może najpierw zbadam czy ja wgl jestem płodny. No i wyszło mi w badaniach że morfologia plemników (% prawidlowych form) to 3% a norma WHO mówi że ma być powyżej 4%. I tutaj też pytanie mam... czy któryś z Was może badał sobie przed zabiegiem nasienie i jakie mieliście wtedy wyniki? Bo to że WHO mówi powyżej 4% to równie dobrze znaczy tyle że może być 50% jak i 40% więc moje 3% przy tym wygląda mega słabo i faktycznie jak tak niska szansa zapłodnienia to może nie trzeba się ciąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak - szukałem w "mądrzejszych" źródłach niż wykop i niestety wszędzie mówią że trzeba mieć powyżej 4% ale ni cholery nie ma info czy średnia to 20 czy 80%.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: chat gpt mówi, że "Średnia procentowa morfologia plemników w badaniach nasienia wynosi około 4-14%. " Także 50% raczej nie występuje. Jeśli nie jesteś pewien i się boisz, to nie ma sensu. Tym bardziej, że wazektomia wcale nie jest tak łatwo odwracalna jak się powszechnie uważa.
  • Odpowiedz
@Alzena przytoczysz jakie statystyki co to znaczy bardzo często? Z tego co ja wiem .to nie udaje się 1 na 4000 wazektomii i zazwyczaj zwyczajna poprawka zabiegu załatwia sprawę. Większość ciszy go efekt tego że mężczyźni zaczynają ładować jeszcze przed potwierdzeniem skuteczności zabiegu. Po potwierdzeniu że zabieg się udał, szansę na ciążę są bliskie 0 więc nie wiem na jakiej podstawie określenie "bardzo często"
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim ja mialem 3% od całości, tylko ogólna ich ilosc była większa niż norma i mam 3 dzieci, takze nie kombinuj zes jest bezplodny i mozesz lac jak z węża w każdą dziurke.
  • Odpowiedz
  • 0
@Alzena ja to wszystko rozumiem pytanie czy jest to napisane w razie W, czy faktycznie byly takie przypadki, to raz, a dwa to wg mnie nie ma skuteczniejszej antykoncepcji jak wazektomia, jesli juz jakis przypadek psuł wskaznik pearla to pewnie rekanalizacja do pol roku nie wiecej, ale to moje dywagacje takie;)
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nie robiłem badań płodności przed zabiegiem. "Badaniem przed" są moje trzy bombelki. A po zabiegu robiłem badania według zaleceń, a potem jeszcze po roku i po dwóch dodatkowo (taka moja paranoja) i za każdym razem wychodziło, że nie ma plemników.

A Ty z tymi 3% to nie kozacz. Do zapłodnienia wciąż może zajść. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz