Wpis z mikrobloga

Trochę mam bekę z konserw, że każdego liberała nazywają komuchem jak kończą się argumenty, podczas gdy wszystkie, konserwatywne, mokre sny były realizowane w bloku wschodnim przaśny styl życia, liczne zakazy, kontrola społeczna, nazywanie wszystkiego co dawałoby ludziom radość i rozwój zgnilizną. Tym, bardziej, że taki Stalin był niczym monarcha absolutny, kołchozy przypominały gospodarkę feudalną, walczono z bogaceniem się ludzi ect. Może dlatego co dziwne konfiarze np tak się zarzekają, że są wolnościowcami, wolnorynkowcami a czują miętę np do rosji, mimo że otwarcie przyznaje się do radzieckiej, czerwonej spuścizny. #bekazprawakow #bekazkonfederacji
Jarkendarion - Trochę mam bekę z konserw, że każdego liberała nazywają komuchem jak k...

źródło: 1_5RqRU9kA0kjsy81_Rpe4dg

Pobierz
  • 6
@Jarkendarion: Ja mam bekę z ludzi, którzy kochają, kiedy ich rucha kapitalizm i mówią, że wolny rynek to wolność :). Wolność jest wtedy, kiedy możesz robić co chcesz, a nie co ci szef każe. A tej wolności nie ma, bo jest kult postępu, konsumpcjonizm i 2/3 rzeczy które się produkuje, to niepotrzebne gówno, które tylko uzależnia i długotrwale sprawia, że ludzie wpadają w depresję.
@Jarkendarion: mnie serio rozwala w drobny mak to że najwięcej przeciwników kapitalizmu jest właśnie wśród wyborców konfy.

Fakt że używają dla niego naw zastępczych typu "big pharma", "lewackie korporacje", "rothchildowie" ale desygnat jest jasny - wrogiem jest kapitalizm i demokracja liberalna.

Kolejny raz sprawdza się teoria podkowy - tak jak w niemczech najbliższa ideologicznie do AfD jest die Linke, tak u nas Konfiarzom najbliżej do Razemków
@Jarkendarion: Kłopot w tym, że obecna Unia Europejska idzie w kierunku Związku Radzieckiego. A może nawet już nim jest.
Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych, 15 minutowe miasta (a raczej getta), wszechobecna cenzura oraz inwigilacja w sieci - mówi Ci to coś?
@Asterka_Boza o ile rozumiem jakieś strachy związane z tymi silnikami spalinowymi to o co kaman z tymi 15 minutowymi miastami? Chyba raczej lepiej jak masz wszystko co potrzebne w zasięgu 15 minut spacerem albo komunikacja, skąd Wam się wzięły te getta? Wolność jest jak mieszkasz na jakimś #!$%@? i masz godzinę w korkach żeby kupić srajtasme albo dojechać do pracy? Mamy budować takie #!$%@? miasta jak w USA mają gdzie autostrady lecą