Wpis z mikrobloga

Pół twittera, od lewa do prawa, od socjalistów po liberałów wspiera akcję #takdlacpk, ale na wykopie dalej stabilnie - brak umięjetności oddzielenia samej inwestycji od polityki. Tak jak napisał ruch 8 gwiazd: PIS rozliczyć i aresztować, a resztę elegnacko zbudować.

Lista niepisowskich osób wspierających projekt:

- Ruch 8 gwiazd
- Partia razem
- Posłanki Anna Maria Żukowska i Paulina Matysiak z klubu Lewicy
- Jakub Żulczyk
- Lekko Stronniczy (Włodek Markowicz i Karol Paciorek)

Reszty dziennikarzy, ekspertów itd. to nawet nie wymieniam bo i tak powiecie, że są opłaconymi kryptopisowcami XD

#cpk #polska #4konserwy #neuropa #bekazpisu #bekazwykopkow #inwestycje #sejm #polityka
aei9077 - Pół twittera, od lewa do prawa, od socjalistów po liberałów wspiera akcję #...

źródło: 418057439_722086599903035_4456025849076699543_n

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
PIS rozliczyć i aresztować, a resztę elegnacko zbudować.


@aei9077: A może by tak... podejść do tego jak do każdego biznesu, tj. skalkulować rzetelnie koszty, ocenić ryzyko, przeanalizować rynek, określić potencjał zwrotu? A co ja gadam, lepiej decydować na bazie taniej propagandy i emocji xD
  • Odpowiedz
  • 8
@lhotse89:

A może by tak... podejść do tego jak do każdego biznesu, tj. skalkulować rzetelnie koszty, ocenić ryzyko, przeanalizować rynek, określić potencjał zwrotu? A co ja gadam, lepiej decydować na bazie taniej propagandy i emocji xD


Taaa, tanią propagandą jest gadanie, że nie było analiz. Zrobiono już co najmniej kilka analiz, również za rządu Tuska, tutaj przykład analizy z 2010 roku: https://siskom.waw.pl/komunikacja/lotnisko/CPL/analiza_2010/cpl_analiza_2010_raport_glowny.pdf

Wszystkie analizy mówią zawsze to samo - budować. No
  • Odpowiedz
@aei9077:
A pamiętasz ile kasy poszło na remont ołtarza z cpk? Ja myślę najpierw sprawdzić ile takich ołtarzy wyremontowano albo zobowiązano się wyremontować i dopiero potem budować
  • Odpowiedz
  • 2
@marnobrody:

A pamiętasz ile kasy poszło na remont ołtarza z cpk? Ja myślę najpierw sprawdzić ile takich ołtarzy wyremontowano albo zobowiązano się wyremontować i dopiero potem budować


Pełna zgoda, ja tego nie neguję, natomiast jestem trochę zdziwiony dlaczego premier powołał na pełnomocnika na temat CPK Macieja Laska czyli gościa, który wiele razy wypowiadał się przeciwko projektowi, ma powiązania z ruchem STOP CPK oraz powołał do nowej rady nadzorczej kilku przeciwników projektów.
  • Odpowiedz
@aei9077: W sensie: analiza sprzed niemal 15 lat jest teraz podstawą do decyzji, bo nowa analiza (która ma powstać w trakcie audytu) może przypadkiem wykazać coś innego. Więc lepiej jej nie robić, zamknąć oczy i budować xD

Zasadność budowy CPK potwierdza parę starych czy sponsorowanych raportów i kilka pseudo-ekspertów. Zdania społeczeństwa jak i specjalistów są podzielone. Zapada więc decyzja - rozstrzygnijmy to przez audyt. No ale wykop wie lepiej xD
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: nie, nie jest to sztandarowy projekt. Za 150 miliardów można realnie odbiurokratyzowac i zautomatyzowac urzędy, można #!$%@?ć 100k biurw, które nie wytwarzają pkb. Można zmienić całe prawo podatkowe. Możnaby też te pieniądze zainwestować w nowe technologie, żeby przestać byc batustanem. To jest #!$%@? 1/4 (oficjalnie, bo wyjdzie trochę więcej) rocznego budżetu polski
  • Odpowiedz
@Marakuja: PKB jest wyznacznikiem dla ekonomicznych małpiszonów. Bez wykształconej kadry nie ma sprawnej biurokracji, nikt dynamiczny tam nie pójdzie robić za ochłap. Mit biurokratyzacji to najśmieszniejsza rzecz którą widuję w internecie, burczą o tym osoby które chyba nigdy w dużym prywatnym korpo nie robiły. xD
  • Odpowiedz
  • 6
W sensie: analiza sprzed niemal 15 lat jest teraz podstawą do decyzji, bo nowa analiza (która ma powstać w trakcie audytu) może przypadkiem wykazać coś innego. Więc lepiej jej nie robić, zamknąć oczy i budować xD


Zasadność budowy CPK potwierdza parę starych czy sponsorowanych raportów i kilka pseudo-ekspertów. Zdania społeczeństwa jak i specjalistów są podzielone. Zapada więc decyzja - rozstrzygnijmy to przez audyt. No ale wykop wie lepiej xD


@lhotse89: Wrzuciłem
  • Odpowiedz
  • 3
@Marakuja: Gdzie ci wyszło 150mld za lotnisko? 45 mld z czego wydano już kilka mld a dużą część ma wyłożyć prywatny inwestor. Samo 800+ kosztuje 60mld ROCZNIE, ale na lotnisko za 45mld które będzie nam służyć przez kilkadziesiąt lat nas nie stać, wiadomo.
  • Odpowiedz
hahahaha, czyli na 15 milionów pracujących, 500k zajmujących się TYLKO podatkami to wymyśl ludzi, którzy nie pracowali w korpo. Argument kozak


@Marakuja: nie odnoszę się do twoich wyliczeń bo wyjąłeś je z odbytu, po prostu populistycznie pleciesz kocopoły bo nie rozumiesz, że każda firma, jednostka ma swoje piony adminsitracyjne i to jest coś absolutnie nie do pominięcia. To raczej kwestia ich organzacji jest do dopracowania. Gdybym ci powiedział, że matka z
  • Odpowiedz
@MirekStarowykopowy: no właśnie wiem co mówię, bo widziałem oficjalne dane gusowskie. Samych urzędników podatkowych jest w polsce 100k, dodatkowo jest 400k księgowych i radców prawnych. Nie odpisuj mi jak nie weryfikujesz żadnych informacji

@aei9077 same lotnisko 45kkk, a gdzie cała infrastruktura? Pojawi się magicznie jak lotnisko powstanie?

https://forsal.pl/transport/lotnictwo/artykuly/9365786,ile-bedzie-kosztowac-budowa-cpk-tyle-zaplacimy-za-poszczegolne-elemen.html
  • Odpowiedz
@aei9077: Mamy 2024 rok, nasza sytuacja geopolityczna jak i rynek zmieniły się diametralnie w ciągu ostatnich 4 lat. I dlatego potrzeba bazować na aktualnych danych, de facto potrzeba nowych analiz. Raz, że będą aktualne, dwa, że z pewnością bardziej obiektywne od pisowskich.

Co do władz CPK: trudno tutaj ocenić, kto będzie bardziej odpowiedni:
- gorący zwolennik CPK, który ma oczywisty interes w budowie projektu
- przeciwnik CPK

Z punktu widzenia obywatela,
  • Odpowiedz
A może by tak... podejść do tego jak do każdego biznesu, tj. skalkulować rzetelnie koszty, ocenić ryzyko, przeanalizować rynek, określić potencjał zwrotu?


@lhotse89: Dokładnie, jeden mądry komentarz. Nie będę tu zgrywał jakiegoś eksperta w temacie cpk, nie mam wiedzy na ten temat, z tego co mi wiadomo mieli audyt w tej sprawie robić. Nie mam też zamiaru poddawać się emocjom, zwłaszcza na podstawie wpisów jakichś trolli z wykopu. Wydaje mi się
  • Odpowiedz
no właśnie wiem co mówię, bo widziałem oficjalne dane gusowskie. Samych urzędników podatkowych jest w polsce 100k, dodatkowo jest 400k księgowych i radców prawnych. Nie odpisuj mi jak nie weryfikujesz żadnych informacji


@Marakuja: Dawaj ten kosztorys budowy CPK za 150 miliardów, czekam. To ty #!$%@? kocopoły a potem odwracasz kota ogonem.
  • Odpowiedz
  • 1
same lotnisko 45kkk, a gdzie cała infrastruktura? Pojawi się magicznie jak lotnisko powstanie?


@Marakuja: Jeśli chodzi o linie kolejowe, to trzeba tam priorytetyzować bo są odcinki ważniejsze i mniej ważne, niektóre być może do zaorania. Najważniejsza jest szybka linia Warszawa - Łódź, której kontynuacje Lasek już zapowaiedział, w zasadzie ta linia plus lotnisko już umożliwia korzystanie z pierwszego etapu CPK. Już nie mówiąc o tym, że to całe 150mld jest w
  • Odpowiedz