Wpis z mikrobloga

Lata 50. Czasy podkreślania kobiecości w modzie. Proste kroje dodające wdzięku. Wzory i fasony zaznaczające talię. Lekkość i funkcjonalność. Upięte szykownie włosy, czerwone usta. Delikatność i ponadczasowa klasyka.

Co przeczytamy kiedyś o modzie kobiecej z naszych lat? Czasy podkreślania wulgarności i chęci ruchania się. Sztuczność i tandetne kolczyki na mordzie. Tatuaże na ciele np. ruchaj mnie. Narzucająca się golizna. Szmaty do podłogi jako ubrania. Kicz i taniość.

#modadamska #tatuaze #przemyslenia #bekazrozowychpaskow
WielkiNos - Lata 50. Czasy podkreślania kobiecości w modzie. Proste kroje dodające wd...

źródło: temp_file860660342173859496

Pobierz
  • 59
  • 0
@missioncritical nie to nie jest domena danego czasu, wyczucie i prostota jest czymś ponadczasowym. Stąd też pojęcie przetrwania próby czasu. Coś co jak oglądasz po latach nadal budzi podziw. Mógł ktoś wtedy uznać, że to skandal, bo pokazuje dużo ciała, ale sama kreacja nie mogła być kiczem, bo jest na to zbyt prosta i za mało się w niej dzieje. Tak nie jest w przypadku np. sukni księżnej Diany wymienianej dziś jako
  • 1
@programista15cm Te 2 babki to kicz i tandeta. Tak apropos syszałeś o tym dodatku, który ostatnio powstał do ubierania zdjęć rozebranych kobiet? Nad drugim się zastanawiam, bo jest na granicy i chyba jednak bardziej w stronę bezguścia idzie ze względu na zbytnią seksowność. Ostatnia pani widać, że wie, że gdzieś dzwonią, ale nie wie, w którym kościele, czyli to o czym mówiłam, że teraz może się tym zajmować każdy.
  • 0
@Deska_o0 ale masz na myśli bardziej ankiety atrakcyjna utrzymanka vs. pracująca kobieta plussize czy jak sprać brązowe plamy z majtek kupionych w Carrefourze po tym jak ktoś je mierzył?
@WielkiNos: ale masz problemy, wielkinos, kobiety w 2024 nie ubierają się tak jak w 1950. Zaskoczę Cię, w 1950 nie ubierały się tak, jak w 1876. Każdy ubiera się jak chce, maluje czy tatuuje. nudzisz się lub jesteś nudną frustratką, bo wysrywasz te gownowpisy prawie codziennie. zobacz sobie jak uprawia sie marchew lub czosnek czy szydelkuje, pochwal sie swoimi kobiecymi pasjami, hobby, jak dbasz o meza, cos o swoich dzieciach napisz.
  • 0
@thighslapper0 taki sam wpis bym mogła zrobić z ubraniami z 2024 i też to samo napisać o guście i jego braku, a ty też jedyne co byś napisał to, że ludzie się różnie ubierają, bo tego nie rozumiesz.

@Deska_o0 przecież teraz też są dyskusje i gównoburza ( _) O to akurat zawsze dbałam. Po prostu czasem są mniejsze niż większe.
@WielkiNos: Bo nie istnieje obecnie inny styl ubierania. Wcale nie można spotkać na ulicy kobiety w ładnej sukience, to po prostu nie istnieje.

Ej, wybierz jeszcze bardziej skrajny przykład. Na pewno Ci się uda jak poszukasz.
zabawne, że nigdy bądź prawie nigdy nie wyglądają tak kobiety elity. Żony i córki bogatych i wpływowych polityków czy biznesmenów.

Tylko plebs się na to bierze ¯\(ツ)/¯


@kitty-cat: Jak nie mam tatuaży to jestem bliżej elit? Dzięki za poprawienie samooceny.