Wpis z mikrobloga

a jeszcze parę miesięcy temu będąc w opozycji koalicja rządząca wielokrotnie gderała że PiS straszy ludzi wojną xdddd


@Olek3366: Parę miesięcy temu pisowcy twierdzili, że wojna wybuchnie, jeśli oni stracą władzę. Więc tak, to było straszenie wojną i do tego w wyjątkowo kretyński sposób.
JPRW - >a jeszcze parę miesięcy temu będąc w opozycji koalicja rządząca wielokrotnie ...

źródło: tlktkca

Pobierz
@Grooveer: Najpierw zachodnie media karmiły ludzi nagłówkami jak to Rosja poniosła tak olbrzymie straty, że ich przez całe lata nie odbuduje. Dodatkowo ich przemysł zbrojeniowy jest żałosny, a z magazynów wyciągają tylko zardzewiałe gówno. Do tego nie mają żołnierzy, broni ani amunicji a ich gospodarka już za chwile upadnie. A teraz "musimy się obudzić" szkoda, że się nie obudzono gdy okazało się że Rosja wcale nie zamierza tak łatwo się poddać
@Ivan_Sekal: Porównywanie gospodarek w Dolarach jest głupie. W Rosji nie zarabia się w dolarach tylko w rublach. Rosyjskie czołgi produkuje się w rosyjskich zakładach z rosyjskiej stali, załoga tych fabryk też zarabia w rublach, a nie dolarach. Za dolary Rosja kupuje tylko niektóre podzespoły do uzbrojenia, bo resztę robi u siebie za ruble. Jak już chcesz bardziej rzetelnego porównania to porównuj PKB według parytetu siły nabywczej. I według tego Rosja nadal
@Szinako: ale ludzie bardzo biednieją, siła nabywcza spada drastycznie. Na dodatek nie potrafią zdobyć przewagi w powietrzu z Ukrainą bo za czasów ZSRR bazy lotniczej stawiali nie przy granicy z ukr czy "Europa" tylko w krajach układu Warszawskiego na zachodzie od dzisiejszych granic Rosji. Podobno aby wygrać wojne przewaga w powietrzu jest kluczowa a Rosja nie potrafi jej zdobyć z Ukr a co dopiero z NATO.
ale ludzie bardzo biednieją, siła nabywcza spada drastycznie


@Ivan_Sekal: Ale póki co społeczeństwo to akceptuje.

Na dodatek nie potrafią zdobyć przewagi w powietrzu z Ukrainą bo za czasów ZSRR bazy lotniczej stawiali nie przy granicy z ukr


@Ivan_Sekal: Nie potrafią zdobyć przewagi, bo Ukraina weszła do wojny mając najliczniejszą obronę PLOT w Europie po Rosji. A Rosja bała się przeprowadzić wielkiej kampanii lotniczej bojąc się dużych strat.
@Szinako nie bo może brać tylko bodajże 116 myśliwców ze strony rosyjskiej udział w tej wojnie nie mają baz tutaj i było o tym mówione setki razy możesz zakłamywać sobie rzeczywistość nic to nie da na dodatek pewnie połowa ich samolotów nie nadaje się do użytku i leży jako złom ¯\(ツ)/¯ zresztą nie wiem skąd wziąłeś to że Ukraina ma tyle PLOT z tego co czytam to artykul z 2018 że mają
@Grooveer: wiesz Rosja może dziś podpisać rozejm i ogłosić zwycięstwo XD taka wygrana jak z Finlandia kiedyś XD im dłużej trwa wojna tym lepiej dla nas bo my sprzęt produkujemy a Rosja traci
nie bo może brać tylko bodajże 116 myśliwców ze strony rosyjskiej udział w tej wojnie nie mają baz tutaj


@Ivan_Sekal: To jest jedna z najgłupszych teorii o tym dlaczego rosyjskie lotnictwo tak słabo działa, jaką czytałem xD.

zresztą nie wiem skąd wziąłeś to że Ukraina ma tyle PLOT z tego co czytam to artykul z 2018 że mają PLOT w rozsypce niedoinwestowana i w większości niedziałająca


@Ivan_Sekal: Ale jednak największą
@Szinako: największą w Europie po Rosji no to teraz pokaż na to jakiś dowód baranie. To nie teoria Rosja nie ma tam baz lotniczych. Widzę bardzo Cię to musi boleć skoro na siłę tak zaklamujesz rzeczywistość XDD fakty są takie że Rosja nie daje sobie rady z Ukrainą więc gówno moga. Ja mam fakty nie teorie ty masz urojenia i robisz fikołki XDD skąd ta frustracja u Ciebie??? XD a teraz
Ivan_Sekal - @Szinako: największą w Europie po Rosji no to teraz pokaż na to jakiś do...

źródło: InShot_20240206_160556523

Pobierz